Domov Šport Dánsky „zlepenec“ si hanbu nespravil

Dánsky „zlepenec“ si hanbu nespravil

0
0

Slovenská futbalová reprezentácia sa v stredu 5. septembra stretla v rámci medzinárodných prípravných zápasov s reprezentáciou Dánska. „Sokoli“ nad súperom zvíťazili rozdielom triedy, no najväčšiu pozornosť však na seba upútal práve účastník tohtoročného „mundialu“, ktorý na stretnutie dorazil s tímom zloženým z hráčov tretej až štvrtej najvyššej súťaže.

Tréner Ján Kozák aj napriek poloamatérskej zostave súpera nič nenechal na náhodu a v rámci prípravy na Ligu národov zvolil jedenástku so skúsenými harcovníkmi – Hamšíkom, Škrtelom, Weissom či Kuckom.

Na hrote sa objavil Adam Nemec a bol to práve on, kto prvý prekonal gólmana hostí Haagha. V 11. minúte po Kuckovom nadýchanom centri poslal loptu do siete – ako inak než hlavou.

Po otváracom zásahu však začalo byť horúco aj v šestnástke domácich. Johanssona v dobrej pozícii odstavil Škrtel a Hoybye po presnej prihrávke do vápna len prestrelil. Na rad tak prišli opäť Slováci.

Juraj Kucka v zápase proti Dánsku.

V strede poľa odviedol výbornú prácu Hamšík a „Kuco“ šikovnou zadovkou našiel Rusnáka, ktorý – na rozdiel od dánskej defenzívy – nezaváhal. Cez prestávku urobil Kozák dve zmeny – stiahol oboch gólových strelcov a na trávnik poslal Maka s Ďurišom.

Prvý menovaný v 49. minúte pripravil palebnú pozíciu pre Hamšíka, no jeho pokus smeroval na tribúnu. Následne sa mohol presadiť Weiss, avšak Haagh si priestor medzi nohami postrážil.

V 79. minúte poslal Mak pred bránu strieľaný center, ktorý sa Fogt pokúsil odvrátiť a loptu nešťastne poslal za Haaghov chrbát. Stredopoliar štvrtoligového Kastrup Boldklub svojím kúskom len podtrhol pozoruhodnosť celého stretnutia.

Napriek víťazstvu sklamanie

Prípravný zápas proti účastníkovi posledných Majstrovstiev sveta by pre „repre“ bol ideálnou generálkou pred Ligou národov a úvodným duelom proti Ukrajine, ktorý bol na programe v nedeľu 9. septembra.

Kozák a spol. teda v pozápasových vyjadreniach neskrývali sklamanie z počínania dánskeho A‑tímu. „Spoločne s hráčmi sme sa tešili na konfrontáciu s účastníkom majstrovstiev sveta.

Prišli však hráči, akí prišli,“ povedal 64-ročný lodivod. „Mne ako trénerovi ukázal tento zápas dosť. Mal som však iné predstavy.“ „Ja osobne si myslím, že je to výsmech do tváre nielen nám, ale celej UEFA.

Pre mňa sú takéto veci nemysliteľné. A jednoducho by sa to nemalo stávať. A detto pred zápasom Ligy národov,“ vyslovil svoju nespokojnosť strelec úvodného gólu Adam Nemec.

Vladimír Weiss ml. v útoku.

Prečo hviezdy štrajkovali?

Dánsky A‑tím na čele s kapitánom Christianom Eriksenom pôvodne odmietal odohrať oba septembrové reprezentačné zápasy vrátane úvodného kola Ligy národov proti Walesu kvôli nezhodám s Dánskou futbalovou federáciou (DBU).

Dnes už zažehnaný spor medzi národným tímom a zväzom tkvel v podmienkach novej kolektívnej zmluvy. Hráčom údajne viac vyhovovala zmluva predošlá, ktorá vypršala po skončení Majstrovstiev sveta v Rusku.

Zrušenie nebolo možné

Keďže rokovania s prvým tímom neprebiehali úspešne a návrh na predĺženie starej zmluvy o jeden mesiac DBU zmietla zo stola, bola futbalová federácia nútená poskladať mančaft z hráčov tretej a štvrtej ligy a futsalových reprezentantov, ktorí ochotne ponúkli svoju pomoc.

Ku kormidlu dočasného národného tímu sa postavil John Jensen, majster Európy z roku 1992. „Musíme nasadiť hráčov do dvoch medzištátnych zápasov, aby sme sa vyhli miliónovej pokute a možnému vylúčeniu národného tímu na niekoľko rokov.“ citovala agentúra AP pred stretnutím v Trnave Kima Hallberga, manažéra DBU.

Štvrtok 6. septembra sa však obom stranám podarilo nájsť spoločnú reč, a tak Walesu v nedeľu čelila už družina kapitána Eriksena.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…