Domov Šport Davis mieri do Lakers

Davis mieri do Lakers

0
0

Letný prestupový kolotoč sa ešte poriadne ani nerozbehol a v NBA sa už upiekol jeden z pravdepodobne najväčších prestupov tohto leta.

To, čo sa nepodarilo začiatkom roka, na konci zimného prestupového obdobia, vyšlo hneď po skončení ostatného ročníka NBA. Draftová jednotka z roku 2012 a hviezda tímu New Orleans Pelicans Anthony Davis si napokon predsa len vydupala prestup do LA Lakers.

V meste  anjelov chce po boku ďalšej hviezdy ligy LeBrona Jamesa získať svoj prvý titul. Tieto dva tímy sa tak vybrali úplne opačnou cestou.

Zatiaľ čo Lakers za Anthonyho vymenili takmer všetky svoje mladé pušky a stavajú tím na skúsených borcoch, Pelikáni ziskom dvoch draftových dvojok Lonza Balla (dvojka draftu 2017) a Brandona Ingrama (2016), spoločne s tohtoročnou draftovou jednotkou Zionom Williamsonom, stavajú na mladosti s víziou silného tímu do budúcnosti.

K Ballovi a Ingramovi prihodili Lakers aj ďalšiho mladíka Josha Harta a celkovo tri výbery v prvom kole najbližších draftov.

Lakers chcú k Davisovi a Jamesovi ešte získať jedného z elitných rozohrávačov ligy. Vzhľadom na to, že toto leto sa viaceré hviezdy stanú voľnými hráčmi, na výber je veľa zvučných mien.

Najviac sa hovorí o Kawhi Leonardovi, ktorý je aktuálnym MVP finále 2019, Kembovi Walkerovi, ktorý však uvádza ako prioritu zotrvanie v Charlotte, či Jimmym Butlerovi, no najviac o Kyrie Irvingovi, ktorý chce odísť z Bostonu a s Jamesom ho už spája úspešná spolupráca, keď spoločne v Clevelande získali pre Cavaliers historicky prvý titul, čo by mohlo byť pre Lakers veľké plus a stávka „na istotu“.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…