Domov Slovensko Demagógia sociopatov a zneuctenie osláv SNP

Demagógia sociopatov a zneuctenie osláv SNP

0
0

Aktuálne oslavy 78. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici sa konali za zatvorenými dverami. Celá mocenská garnitúra „oslavovala“ SNP bez účasti slovenského národa. Podobne ako by oslavovali deň detí tak, že deťom by vstup na ich oslavu zakázali.

Celá situácia by sa mohla zdať byť smiešna, ak by nebola tragická. Najtragickejšie vyznel príhovor premiéra Eduarda Hegera, ktorý posplietal v súvislosri s SNP mafiu, Fica, Kuciaka, Ukrajinu, energetickú krízu, akurát zabudol spomenúť to najpodstatnejšie.

Zabudol na Slovákov, ktorých nechal potupne stáť za plotom o dve ulice ďalej. Oslavy tohto najvýznamnejšieho štátneho sviatku boli tento rok nedôstojné.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: POLÓNY: SNP nám prinieslo mier

Chýba úcta

Najpotupnejšie na tom všetkom však bola skutočnosť, že na oficiálnych oslavách odmietla naša vládna skvadra účasť ruského veľvyslanca.

Najvyšší predstavitelia nášho štátu ukázali, že nemajú napriek svojim prázdnym slovám, ani len dostatočnú úctu k tejto epochálnej udalosti a ani k jej účastníkom.

Slovenské národné povstanie nebolo síce kľúčovým prvkom v procese porážky fašistického režimu, bolo ale pre Slovákov nesmierne dôležitým krokom k budovaniu našej modernej demokratickej štátnosti.

Nikto z vládnych politikov pri pamätníku SNP nevyzdvihol tento význam našej národnej obety, ktorá bola položená na oltár mieru. Slovenská republika sa totiž aj vďaka týmto procesom zaradila k víťazným krajinám druhej svetovej vojny.

Výsmech občanom

Azda najnebezpečnejšie z toho všetkého vyznieva vyjadrenie Ivana Korčoka, ktorý považuje za nehorázne, že strana Smer-SD pozvala na oslavy do Zvolena veľvyslanca Ruskej federácie.

Vraj tým pošliapali pamiatku účastníkov SNP. Na oslavách SNP vo Zvolene sa však zúčastnili aj občania.

Zúčastnili sa na nich hrdo, lebo tohtoročné oficiálne oslavy, kde sa zišla len vybraná smotánka politických kreatúr, sa pre nich stala arogantným výsmechom všetkým občanom, ktorí si počas osláv SNP spomínajú aj na svojich predkov.

Dnešná mocenská garnitúra si prisvojila nárok na výklad dejín. Rovnako sa pasujú za majiteľov pravdy. Zakázali ľuďom zúčastniť sa a spomenúť si. Vraj sa obávali nepokojov tak, ako sa ich bojí každý autokratický režim.

Dôstojné oslavy tento rok zmenili na kabaret, pričom o samotnom Slovenskom národnom povstaní tam odznelo skutočne pramálo.

Imrich Kovačič, foto: archív AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…