Domov Šport Derby ukončila inzultácia rozhodcu

Derby ukončila inzultácia rozhodcu

0
0

Zápas Prievidze s bratislavským Interom mal byť ťahákom víkendového kola najvyššej basketbalovej súťaže. Diváci si však pozreli len necelé tri štvrtiny šlágra, keď rozhodcovia zápas predčasne ukončili.

Hoci sa na Hornej Nitre hral zaujímavý duel, oba celky i diváci z neho odchádzali sklamaní. Môže za to domáci fanúšik, ktorý približne v polovici tretej štvrtiny zaútočil na rozhodcu stretnutia Mareka Kukelčíka.

Celému incidentu predchádzali vyhrotené emócie priamo na palubovke, keď s verdiktami rozhodcov nebol spokojný najmä domáci funkcionár Marko Batina.

Ten si za svoje neprimerané protesty vyslúžil dve technické chyby, čo domáci fanúšikovia niesli veľmi ťažko a jeden z nich napadol rozhodcu.

Aktéri chceli pokračovať

Napriek incidentu sa však oba celky zhodujú, že duel sa dohrať mal. „Absolútne nerozumiem tomu ukončeniu zápasu. Prečo to vlastne rozhodcovia ukončili?

Áno, chápem, mali nejaké problémy s publikom, tak to mali riešiť. Mali prikázať urobiť poriadok v tej časti hľadiska, možno mali vyprázdniť celý sektor.

My by sme počkali, kým to vyriešia a potom sme mohli pokračovať. Inter chcel hrať, my sme chceli hrať,“ povedal Tichomir Bujan, kouč Prievidžanov.

Jeho kolega na lavičke žlto-čiernych mal na vec podobný názor: „Na zápase bola výborná atmosféra, hral sa bojovný duel. Neviem, čo sa presne stalo, ale je to veľká škoda pre basketbal, že sa takýto šláger nedohral.

Rozumiem tomu, že je to emotívne, hlavy sú horúce, ale je mi smutno z toho, že sa to takto celé skončilo. Pokiaľ ide o hráčov, tak to nebolo vôbec o nejakej negatívnej energii medzi družstvami.

Bol to pekný basketbal plný zaujímavých momentov. Nemalo sa to stať. Dúfam, že v budúcnosti sa už nič podobné nestane,“ povedal tréner Interu Aramis Naglič. Duel Prievidza – Inter tak mal dohru „za zeleným stolom“.

Disciplinárny orgán Hracej komisie SBL rozhodol o udelení pokuty pre Marka Batinu vo výške 250 eur, prievidzký klub zaplatí 1 000 eur a dva zápasy odohrajú Prievidžania mimo svojej haly, v minimálnej vzdialenosti 50 km od nej.

Zápas Prievidza – Inter bol skontumovaný výsledkom 0:20, pričom domáci nedostanú ani bod za prehru.

Nie je to prvýkrát

V súbojoch Prievidze a Interu nejde o prvé predčasné ukončenie zápasu z dôvodu neadekvátneho správania sa fanúšikov.

V sezóne 2013/2014 sa obe mužstva stretli vo finále, pričom v treťom zápase série jeden z prievidzkých fanúšikov hodil papierovú rolku do hlavy rozhodcu.

Následne Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (HK SBA) skontumovala zápas výsledkom 20:0 pre Inter.

ano, SITA, foto: Facebook/BC Prievidza

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Blahu vyškrtli

    Zahraničnopolitický výbor parlamentu rozhodol o vyškrtnutí poslanca za Smer-SD Ľuboša Blah…
  • Mamojka ako ústavný sudca skončil

    Mojmír Mamojka sa minulý týždeň vzdal funkcie sudcu ústavného súdu, v ktorej pôsobil od de…
  • Barteková ostáva v komisii MOV

    Úspešná slovenská strelkyňa Danka Barteková zostane podpredsedníčkou komisie športovcov Me…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Blahu vyškrtli

Zahraničnopolitický výbor parlamentu rozhodol o vyškrtnutí poslanca za Smer-SD Ľuboša Blah…