Domov Cestovanie Destinácie, ktoré odporúčame navštíviť ešte toto leto (2. časť)

Destinácie, ktoré odporúčame navštíviť ešte toto leto (2. časť)

0
0

Ešte nám z leta čo to ostalo, a tak vám v druhej časti článku o potenciálnych destináciách, ktoré by ste mohli navštíviť ešte toto leto, ponúkame ďalšie naše odporúčania. Ktoré z nich si na koniec augusta vyberiete?

Halong Bay (Vietnam)

Ako prvú vám odporúčame nie úplne tradičnú destináciu, no ak sa sem vyberiete, ľutovať určite nebudete. Čo tak urobiť si výlet do Ázie, konkrétne do Vietnamu?

Tunajší Halong Bay, alebo Dračia zátoka, plný vápencových ostrovov je jedno úchvatné a výnimočné miesto. Záliv Tonkin, v ktorom táto zátoka leží, je plný krištáľovo čistej vody a od roku 1994 je pobrežie súčasťou dedičstva UNESCO.

Pobrežie je popretkávané rybárskymi dedinami a unikátnym jaskynným systémom nadzemných i podzemných jaskýň.

Machu Picchu (Peru)

O tom, že nasledujúca destinácia je viac než zaujímavá, vás presviedčať isto nemusíme. Veď kto by nepoznal bájne Machu Picchu v Peru.

Stratené mesto Inkov na horskom hrebeni nad údolím Urubamba nie je až tak ľahko prístupné, no napriek tomu patrí k často vyhľadávaným turistickým miestam.

Východiskovým bodom pre návštevu mesta Machu Picchu je mestečko Aguas Calientes. Celý areál mesta Machu Picchu tvoria dve samostatné časti.

Jedna časť je poľnohopodárska a druhá zas mestská. Poľnohospodárska časť je tvorená terasovitými políčkami a odvodňovacími kanálmi, a tak je možné hovoriť o inkských nadčasových vedomostiach hydrauliky.

Mestská časť je tvorené múrmi domov a chrámov. Jednou z najvýznamnejších stavieb je hlavný chrám boha Slnka.

Výnimočným miestom je aj Posvätná skala, vraj ide o jedno z miest, kde sa koncentruje energia sveta.

Skrytá pláž (Mexiko)

Aké by to bolo odporúčanie letnej dovolenky, keby v ňom chýbali pláže. Mohli by sme ich menovať mnoho – Navagio na gréckom ostrove Zakynthos, legendárna Waikiki na Havaji či pláž Maya Bay v Thajsku známa predovšetkým vďaka kultovému filmu Pláž s Leonardom DiCapriom.

My sme však tentoraz pre vás vybrali menej tradičnú destináciu, ktorá však rozhodne patrí medzi tie najkrajšie na svete.

Skrytá pláž v Mexiku patrí napriek svojmu názvu medzi najviac vyhľadávané v krajine. Vytvorená bola vraj mexickými vojenskými detonačnými skúšobnými bombami v začiatkoch 20. storočia.

Zaujímavosťou tejto pláže je aj to, že najprv musíte prejsť tunelom vo vode, aby ste sa na ňu dostali.

Zlatni rat (Chorvátsko) 

Ak by ste predsa len radšej ostali niekde na blízku, aj pre Slovákov obľúbené Chrovátsko ukrýva svetovo vyhľadávanú pláž, ktorú môžeme len odporučiť.

Na južnej strane ostrova Brač sa nachádza pláž Zlatni rat. Ide o zhruba 600 metrov dlhý polostrov, ktorý zasahuje priamo do mora a jeho tvar sa mení v závislosti na smere vetra a morských vĺn.

No a ponúknuť má čo to aj priľahlé mestečko Bol, ktoré je typickým rušným turistickým miestom.

Maroko

Keď sa povie Severná Afrika, každého dovolenkára zrejme hneď napadne Egypt. Pre dobrodruhov a zvedavcov sa však v tejto časti sveta nachádza iná krajina, ktorá ukrýva neprebádané, ale zato zaujímavé miesta.

Je to Maroko, ktoré je akousi križovatkou medzi západnou a arabskou civilizáciou. Ak sa sem vyberiete, určite nevynechajte hlavné mesto Rabat.

Pri návšteve Rabatu by ste si určite nemali nechať ujsť Kráľovský palác, ktorý je sídlom súčasného panovníka. Obísť by ste nemali ani najväčšie mesto krajiny Cassablanca.

Za návštevu určite stojí Mešita Hassana II., do ktorej sa naraz vojde až 80 tisíc ľudí.

Santorini (Grécko)

Zabudnúť nemôžeme ani na letnú romantickú klasiku. Ostrov Santorini sa nachádza na rozhraní Egejského a Krétskeho mora a je často označovaný za kráľa ostrovov v celom Grécku.

Niet sa čomu čudovať, keďže patrí bezpochyby k tým najkrajším a najnavštevovanejším ostrovom v krajine počas celého roka. Mnohé populárne obrázky a zábery zobrazujúce Santorini sú plné bielych domov s modrými strechami.

Ostrov však nie je plný len modrých striech, ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Ak by ste však tieto domy chceli vidieť, tak je ideálne navštíviť mesto Oia.

Bodamské jazero (Nemecko) 

Nemecko síce nepatrí k tradičným letným destináciám, no návšteva Bodamského jazera rozhodne stojí za to. Ponúka pozoruhodne krásne scenérie s majestátnou rozlohou vody.

Jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v okolí Bodamského jazera je veľkolepý Kvetinový ostrov s rozlohou 110 hektárov v Mainau.

V okolí jazera môžete tiež navštíviť pôsobivé zrúcaniny hradu Hohentwiel alebo Hrad Heiligenberg, ktorý bol postavený v 16. storočí na ruinách stredovekej pevnosti a je považovaný za jeden z „najšťastnejších“ hradov v krajine.

Nielenže prežil veľké množstvo konfliktov, rovnako bol ušetrený počas tridsaťročnej vojny po tom, čo sa pokus o jeho zničenie barelmi výbušnín skončil neúspechom.

Brno (Česká republika) 

Ak sa vám zdá, že času na dovolenku už nie je veľa, nádherné miesta možno vidieť aj u susedov. Brno, ako druhé najväčšie mesto Českej republiky, má dlhú a bohatú históriu siahajúcu až do praveku.

Mesto je domovom mnohých hlavných vládnych inštitúcií v krajine, je univerzitným mestom s mnohými vzdelávacími zariadeniami, a je tiež dôležitým konferenčným, zábavným a kultúrnym centrom.

Určite nevynechajte návštevu Katedrály sv. Petra a Pavla, kostol sv. Jakuba či hrad Špilberg.

Oddýchnuť si zas môžete na Brnianskom jazere, ktoré je najväčšou rekreačnou oblasťou mesta, obklopené krásnymi lesmi a lúkami.

Vlkolínec (Slovensko) 

No a napokon, podľa hesla „všade dobre, doma najlepšie“, rozhodne odporúčame stráviť koniec leta na Slovensku.

Na výber máte množstvo hradov, zámkov, jaskýň či pamiatkových rezervácií. Zo všetkých sme pre vás vybrali tradičný, no prenádherný Vlkolínec.

Toto nenápadné miesto dáva návštevníkom príležitosť nazrieť do minulosti a priblížuje život našich predkov. Nachádza sa v očarujúcej prírode Liptova a do zoznamu UNESCO sa zapísal vďaka pôvodným dreveným stavbám.

Okrem pôvodných domčekov tu nájdete dvojpodlažnú drevenú zvonicu z roku 1770, zrubovú studňu z roku 1860 a barokovo klasicistický kostol Navštívenia Panny Márie.

ano, puma, Radoslav Hoppej, foto: depositphotos, shutterstock Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…