Domov Cestovanie Destinácie, ktoré sa oplatí navštíviť v roku 2020 (2. časť)

Destinácie, ktoré sa oplatí navštíviť v roku 2020 (2. časť)

0
0

V minulom čísle týždenníka Koment sme vám priniesli 11 tipov na najlepšie destinácie, ktoré vám odporúčame navštíviť v roku 2020. V tomto čísle nášho týždenníka si môžete prečítať druhú časť článku. Snažili sme sa pre vás vybrať to najkrajšie, čo by ste mali v roku 2020 vidieť. Kam sa na naše odporúčanie vyberiete?

Málaga (Španielsko)

Vybrať destináciu pre svoju letnú dovolenku nemusí byť vzhľadom na širokú ponuku celkom jednoduché. Ak sa vám ale zachcelo Španielska, určite odporúčame Andalúziu, ktorá je najobľúbenejšou pevninskou destináciou tejto krajiny.

Ak sa na krásne Costa del Sol (Pobrežie slnka) vyberiete, určite si spravte výlet do Málagy, najväčšieho mesta na pobreží, ktoré okrem dovolenkovej pohody ponúka aj výlet do histórie.

Priamo v centre sa môžete pokochať staviteľskými schopnosťami starých Rimanov, ktorí tu po sebe zanechali napríklad náhodou objavený amfiteáter, ktorý svojmu účelu slúži dodnes.

Centru dominuje úžasná katedrála, miestnymi zvaná La Manquita (jednoruká), keďže jej druhá veža nebola z finančných dôvodom postavená. Srdce Málagy tvorí pozoruhodná maurská pevnosť z 11. storočia Alcazaba, nad ktorou sa týči nádherný hrad Gibralfaro.

Priamo z neho sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na celé mesto, a teda, aby ste mali dokonalé fotky tohto mimoriadne zaujímavého mesta, hrad rozhodne navštívte.

Dubaj (Spojené arabské emiráty)

V našom výpočte odporúčaných destinácií nemôže chýbať jedno z najluxusnejších a najbohatších, ale na druhej strane cenovo pomerne dostupných miest sveta.

Okrem prívlastku najmodernejšie mesto Spojených arabských emirátov mu patrí aj prívlastok najľudnatejšie mesto tejto arabskej krajiny, v ktorom sa prelína luxus s arabskou tradíciou.

Predstaviteľom luxusu je mrakodrap Burj Khalifa, ktorý je s výškou 828 metrov najvyššou budovou sveta. Ak ho chcete navštíviť ešte kým mu toto prvenstvo patrí, poponáhľajte sa, pretože po plánovanom tohtoročnom dokončení Jeddah Tower v Saudskej Arábii o tento status príde.

K arabskej kultúre pričuchnete návštevou mešity Jumeirah či pevnosti Al Fahidi. Okrem spoznávania vás čaká aj množstvo zábavy, ktorú si určite vychutnáte na najväčšom mestskom zip‑line na svete, zábavných parkoch, miestnych trhoch alebo nádherných plážach nachádzajúcich sa priamo v meste.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Dubaj ako ho pravdepodobne nepoznáte

Havaj

Pláž Waikiki, kto by ju nepoznal a kto by ju nechcel navštíviť? Najznámejšiu pláž Havajských ostrovov nájdete na ostrove O’ahu.

Ak ste si však mysleli, že Havaj ponúka len nádherné pláže a havajské tanečnice, vyvedieme vás z omylu a prezradíme, že na tieto ostrovy sa môžete vybrať aj za poznaním.

Už hlavné mesto ostrovov Honolulu vás určite uchváti. Ponúka totiž moderný pokrok, zaujímavú architektúru, mrakodrapy, obchodné centrá a luxusné hotely.

Okrem toho sa môžete vybrať aj do hôr. S výškou 4 205 metrov sa nad ostrovmi týči najvyšší vrch Mauna Kea, kde si v istom období počas roka môžete užiť dokonca aj sneh.

Havajské ostrovy sú doslova posiate sopkami, niektoré z nich sú stále činné, chrliace popol a lávu, a niektoré si dokonca môžete obzrieť z blízka.

Zaujímavým je aj aj pobrežný park Na Pali Coast Wilderness, do ktorého je však vstup len na vlastné riziko, keďže ho tvoria kaskádovité vodopády a prudké zrázy, ktoré môžu byť pre občasných turistov veľmi nebezpečné.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Havajské ostrovy sú rajom na Zemi

Grand Canyon (USA)

Naším ďalším odporúčaním je jeden z najpozoruhodnejších prírodných úkazov na našej planéte. Veľký kaňon, ktorý sa nachádza v severnej Arizone v USA, je druhý najväčší kaňon na svete.

Vytvorený bol riekou Colorado a jeho dĺžka dosahuje takmer 446 kilometrov, najhlbší je v mieste, ktoré dosahuje 1 600 metrov a najužšie miesto meria 500 metrov.

Plošina Colorado River vo výške 2 400 metrov, ktorej je kaňon súčasťou, sa formovala po dobu dlhých 40 miliónov rokov. Patrí medzi najznámejšie prírodné útvary na svete a najnavštevovanejšie miesta v USA.

Ročne ho navštívi približne 5 miliónov turistov. Pohľad na tento rozľahlý kaňon je jedinečným zážitkom na celý život. Málokto vie, že sa tu nachádza aj jedno z najizolovanejších mestečiek sveta.

Mesto Supai sa nachádza v asi 8 kilometrovej hĺbke a jediným spôsobom dopravy pre obyvateľov je pomocou vrtuľníka. Tí vytrvalejší sa do mesta dostanú aj pešo.

Moskva (Rusko)

Ruské hlavné mesto je jednou z turisticky najmenej docenených metropol sveta. Jej veľkoleposti a kráse to však nijako neuberá. Byť v Moskve a nenavštíviť Červené námestie by bol nevídaný hriech.

Dominantou hlavného moskovského námestia je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý bol postavený ešte v 16. storočí na príkaz Ivana Hrozného. Nádherné dielo stálo údajne jeho architekta zrak, keďže panovník nechcel, aby niekedy navrhol niečo krajšie.

Svoju dnešnú farebnosť však dostal chrám až v 19. storočí. Keď tu už budete, rozhodne si pozrite aj interiér, kde vás dostanú nádherné olejomaľby a vzácne fresky.

Nie náhodou je táto stavba súčasťou zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Bude to znieť možno zvláštne, ale v Moskve určite neobíďte ani tamojšie metro. Niektoré zo staníc sú totiž skutočne umeleckým dielom, napríklad stanicu Rimskaya zdobí prekrásna fontána.

Petra (Jordánsko)

Ak ste filmovým nadšencom, tiež by sme vám vedeli poradiť množstvo destinácií, ktoré sa stali známymi vďaka svojmu „účinkovaniu“ na filmovom plátne.

Za všetky však pre túto príležitosť vyberáme jordánsku Petru, kam sa môžete vybrať po stopách Indiana Jonesa. Toto starobylé mesto, skryté v pieskovcových kopcoch Jordánska objavili Európania začiatkom 19. storočia.

Práve filmári, ktorí toto 2 000 rokov staré miesto využili v treťom filme o dobrodruhovi, sa zaslúžili o to, že dnes sem prichádzajú davy turistov z celého sveta. Ak ste Petru ešte nenavštívili, určite tak urobte, pretože táto nádhera za to stojí.

Ak sa vám filmových destinácií zacnelo viac, navštívte chrám Angkor Thom v Kambodži, kde sa natáčal film Lara Croft, či grécky ostrov Kalokairi, na ktorom sa natáčal muzikálny film Mamma Mia alebo do Chorvátska, ktorého viaceré miesta sa objavili v svetoznámom seriáli Hra o tróny.

Maurícius

Letná dovolenka v exotike. Kto by si niečo také neprial. My odporúčame prekrásny ostrov v Indickom oceáne Maurícius. Nájdete na ňom niekoľko rezortov, ktoré ponúkajú luxus, aký si za svoju celoročnú prácu určite zaslúžite.

Tyrkysovo modré more, nádherné biele pláže a miešaný drink v ruke. Čo viac si priať? Ak sa vám však zachce medzi ľudí, určite sa vyberte do hlavného mesta Maurícia Port Luis.

Tento významný prístav je jedným z najstarších miest na ostrove a už od roku 1735 administratívnym centrom krajiny. Nad jeho pokojom bdie pohorie Moka, ktoré ho chráni pred silným vetrom, typickým pre túto ostrovnú krajinu.

Universal Orlando Resort na Floride (USA)

V júni na deň detí svojim ratolestiam nemôžete urobiť väčšiu radosť, ako keď ich vezmete do zábavného parku. Z tých svetovo najvýznamnejších vypichneme ten v americkom Orlande na Floride.

Universal Studios Park je jedným z napopulárnejších zábavných parkov a je určený najmä filmovým nadšencom, čoho najlepším dôkazom je to, že jeho spoluzakladateľom je svetoznámy režisér Steven Spielberg.

Zatiaľ čo zábavné atrakcie, vodný svet, vesmírny komplex a iné tematicky ladené časti parku si vychutnajú najmä malí, komplex hotelov a komplex nočných barov zas ocenia predovšetkým tí veľkí.

Singapur

Toto mesto, či skôr krajina, má množstvo prívlastkov. Levie mesto, najdrahšie mesto na svete, mesto pokút, najčistejšie mesto na svete či ostrov bez žuvačiek, takto býva častovaná táto výnimočná destinácia, ktorá všetkým čosi ponúkne a uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov.

Určite by ste nemali obísť Fontánu bohatstva (Fountain of Wealth), ktorá je v Guinessovej knihe rekordov zapísaná ako vôbec najväčšia fontána na svete. Tri 55-poschodové veže na vrchu prepojené plošinou v tvare lode – to je azda najznámejší obrázok Singapuru.

Táto budova zvaná Marina Bay Sands je domovom veľkého kasína, hotela, obchodného centra, múzea, niekoľkých reštaurácií či obrovského nekonečného bazéna na vrchnej terase, z ktorého máte Singapur ako na dlani.

V blízkosti budovy nájdete aj viac ako 8 metrov vysokú sochu leva, ktorý je oficiálnym symbolom tejto krajiny.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Singapur: najdrahšie miesto na svete

ano, puma, Radoslav Hoppej, foto: depositphotos, shutterstock, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …