Domov Šport Detva opäť vymenila trénera, Kapustu nahradil Dornič

Detva opäť vymenila trénera, Kapustu nahradil Dornič

0
0

Iba dva týždne vydržal v pozícii hlavného trénera hokejistov HC 07 Detva Dušan Kapusta. Kapusta sa ujal kormidla v Detve na začiatku októbra, keď nahradil Miroslava Chudého. Vedenie klubu ho po sérii zlých výsledkov odvolalo z funkcie, v ktorej ho nahradil Ivan Dornič.

Ako informovala oficiálna internetová stránka posledného tímu Tipsport Ligy, majiteľ klubu Róbert Ľupták sa rozhodol pre tento krok s cieľom zlepšiť výsledky mužstva a priniesť do neho nový impulz. Ivan Dornič má za sebou neúspešnú premiéru na lavičke nováčika.

V súboji posledných dvoch tímov tabuľky od začiatku nebolo pochýb o víťazstve Liptovského Mikuláša. Liptáci zdolali Detvu 6:2. Detva stále čaká na prvé víťazstvo pri svojej premiérovej účasti v najvyššej súťaži.

V tabuľke svieti len jeden bod

Podpoľanci vydolovali z 15 zápasov iba 1 bod a so skóre 18:61 sa krčia na dne tipsportligovej tabuľky aktuálne s mankom 16 bodov na Žilinu. „Ukázalo sa, že hrať sa musí celých 60 minút. My sme mali dobrý úsek v druhej tretine, takže sme hrali dobre približne 20 minút.

Mojou hlavnou úlohou je hráčov teraz psychicky nabudiť a ja verím, že sa dá dostať z každej zlej situácie, čo je aj náš príklad. Myslím si, že keď vyhráme jeden zápas, tak sa mužstvo chytí,“ povedal tréner Detvy Ivan Dornič.