Domov Cestovanie Deväť jedinečných pláží na svete

Deväť jedinečných pláží na svete

0
0

Pomaly sa blíži leto a vy si vyberáte, kde strávite svoju letnú dovolenku? Inšpirovať pri výbere sa môžete aj nasledujúcim článkom, v ktorom vám predstavíme 9 pláží na svete, ktoré vyzerajú dokonale a predstavujú raj na Zemi. Pozrite sa, kde sa nachádzajú, a čo všetko sa tam dá robiť.

Modrá lagúna v Turecku

Táto pláž patrí medzi tie najkrajšie pláže na svete. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od mesta Fethiye. Zelené vrcholy v okolí pláže sú v kontraste s dokonale jasnou tyrkysovou vodou.

Pláž patrí k najznámejším miestam krajiny, udržiavajú ju vo výbornom stave, a preto tam nenájdete odpadky či neporiadok.

Modrá lagúna v Turecku.

Navagio v Grécku

Táto pláž na ostrove Zakynthos má tvar polmesiaca a je prístupná len loďou. Na troch stranách je obklopená nádhernými útesmi. Napriek tomu, že sa tam dá dostať len loďou, tak ani to neodrádza turistov od návštevy tejto pláže plnej bieleho piesku v zátoke a azúrovej vody v Iónskom mori.

Pláž Navagio na ostrove Zakynthos.

Skrytá pláž v Mexiku

Napriek tomu, že názov pláže by mohol predpovedať, že o nej veľa ľudí nevie, opak je pravdou. Pláž patrí medzi obľúbené miesta nielen turistov, ale aj domácich.

Skrytá pláž

Vytvorená bola vraj mexickými vojenskými detonačnými skúšobnými bombami v začiatkoch 20. storočia. Zaujímavosťou tejto pláže je aj to, že najprv musíte prejsť tunelom vo vode, aby ste sa na ňu dostali.

Jediná cesta, ktorá vedie na Skrytú pláž..

Waikiki Beach na Havaji

Havajské ostrovy sú známe veľkým množstvom nádherných pláží. Netreba však zabúdať na to, že pre vulkanický pôvod nie sú všetky dostupné a treba si dávať pozor aj na ostré sopečné skaly.

Waikiki Beach na ostrove O’ahu je pravdepodobne najznámejšou plážou Havajských ostrovov. Ide o pláž, kde nájdete veľa domácich, aj zahraničných turistov.

Waikiki Beach

Piha pláž na Novom Zélande

Táto pláž je tak trochu iná, na aké ste možno zvyknutí. Táto pláž je známa svojím čiernym pieskom, pretože je tvorená sopečnými minerálmi a patrí k jedným z najlepších surfovacích miest v Tichom oceáne.

Pláž Piha.

Maya Bay v Thajsku

Táto tropická pláž je známa predovšetkým vďaka kultovému filmu The Beach, ktorého dej sa odohrával práve tam. A kto by si nechcel urobiť fotku na pláži, kde bol aj známy herec Leonardo DiCaprio?

Maya Bay

Punta Cana v Dominikánskej republike

Dominikánska republika sa nachádza v srdci Karibiku, ktorý je typický svojím tyrkysovým Karibským morom. Jednou z najkrajších častí tohto ostrova je Punta Cana, pre ktoré sú typické rozhľahlé pláže s bielym pieskom.

Punta Cana

Ayia Napa na Cypre

Ide o jedno z najkrajších letovísk v Grécku, ktoré je vyhľadávané turistami z celého sveta. Okrem krásnych piesočnatých pláží, tam nie je núdza ani o zábavu počas letných nocí. Ak máte radi oddych a zábavu, tak na tomto mieste sa vám bude páčiť.

Ayia Napa

Zlatni rat na ostrove Brač v Chorvátsku

Medzi najobľúbenejšie zahraničné destinácie pre Slovákov patrí aj Chorvátsko. Už ste boli na ostrove Brač? Na južnej strane tohto ostrova sa nachádza pláž Zlatni rat.

Ide o zhruba 600 metrov dlhý polostrov, ktorý zasahuje priamo do mora a jeho tvar sa mení v závislosti na smere vetra a morských vĺn.

Zlatni rat

Radoslav Hoppej, foto: shutterstock, internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…