Domov Ekonomika Diaľnica do Košíc bude hotová najskôr o 7 rokov

Diaľnica do Košíc bude hotová najskôr o 7 rokov

0
0

Vyhlásenia ministra dopravy Árpada Érseka naznačujú, že v rezorte dopravy je jeden z najslabších ministrov, akého kedy Slovensko malo.

Ministerstvo dopravy pod vedením Arpáda Érseka sa stále viac posúva do role diaľničného štatistu. Do plánovania prípravy a výstavby vnáša chaos a ďalej zhoršuje už aj tak dramatickú situáciu v diaľničnej politike.

Najnovšie poslal rezort dopravy do médií signál, že dokončenie diaľnice D1 z Bratislavy do Košíc nemajú ľudia očakávať skôr ako v roku 2026. Reagoval tak na pochybné skopírovanie programového vyhlásenia starej vlády novou.

Kabinet nového premiéra Petra Pellegriniho v nej bez zmeny prevzal program bývalej Ficovej vlády, v ktorej sa uvádza, že „vláda sa zaväzuje udržať vysoké tempo výstavby diaľnic a rýchlostných ciest.

Výstavba diaľnice D1 medzi Bratislavou a Košicami je aj naďalej najdôležitejšou prioritou vlády pri výstavbe diaľnic. Cieľom vlády je umožniť motoristickej verejnosti už od roku 2020 využívať všetky diaľničné úseky.“

Zo spackaného programového vyhlásenia sa Érsek snažil vyviniť aj tým, že „ako prvý minister verejne povedal, že termín dostavby diaľnice D1 do roku 2020 je nereálny a konkrétne označil meškania vo výstavbe D1“.

To sú však slová, ktoré sa dajú považovať nanajvýš za mediálny marketing. To, že tento termín nie je reálny, bolo jasné už minimálne od roku 2013. Érsek to teda musel vedieť už v roku 2016 ako štátny tajomník v tretej Ficovej vláde, ktorá ako prvá predkladala súčasné programové vyhlásenie. Vtedy však mlčal.

bj, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Pre pobavenie publika

Hovorí sa, že škodoradosť je najlepšia radosť. My sa však nechceme nikomu vysmievať, len v…