Domov Ekonomika Disney prepustí 32-tisíc ľudí

Disney prepustí 32-tisíc ľudí

0
0

Pandémia koronavírusu so sebou prináša popri zdravotných problémoch aj vážne ekonomické dopady. Opatrenia, ktoré štáty zavádzajú v snahe zabrániť šíreniu nákazy, obmedzujú rôzne socioekonomické aktivity občanov, čoho výsledkom sú veľké straty príjmov aj inak silných medzinárodných hráčov.

Jedným z nich je aj americký mediálny koncern Walt Disney Co. Ešte v septembri ohlásil, že postupne prepustí až 28-tisíc zamestnancov v divízii zábavných parkov.

Koncom novembra informoval, že bude musieť zrušiť ďalších 4-tisíc pracovných miest v zábavných parkoch v Kalifornii a na Floride. Firma to uviedla v dokumente pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), v ktorom konštatovala, že v prvej polovici svojho účtovného roku 2021, ktorý sa začal minulý mesiac, prepustí 32-tisíc pracovníkov.

V dokumente, ktorý komisii predložila v predvečer Dňa vďakyvzdania, spoločnosť Disney uviedla, že zároveň 37 tisíc pracovníkov, ktorých sa nechystá prepustiť, posiela pre pandémiu na nútenú dovolenku.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Koronakríza a jej dôsledky

Konglomerát Disney zatvoril svoje zábavné parky v marci, keď sa v USA začal šíriť koronavírus. Park na Floride počas leta znova otvorili, ale park v Kalifornii je stále zatvorený.

Disney Walt Co.

Kalifornský gigant, ktorý o tri roky oslávi storočnicu svojej existencie, delí svoje záujmy do štyroch divízií, okrem zábavných parkov je to mediálna divízia, divízia služieb pre priameho spotrebiteľa, divízia filmových štúdií a mediálna divízia.

Do portfólia Walt Disney patria celosvetové značky ako Disney Channel, Disneyland, ESPN, ABC, National Geography, Pixar Studios, Marvel Studios či 20th Century Studios.

ano, SITA Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Medicínsky nezmysel

Medicínsky nezmysel. Inak sa aktuálne celonárodné plošné testovanie, ktoré trvá deväť dní …