Domov Šport Djokovič prepisoval tenisovú históriu

Djokovič prepisoval tenisovú históriu

0
0

Mužský turnaj v Cincinnati, hraný na tvrdom povrchu, ponúkol pravdepodobne to najlepšie vyvrcholenie ako v tejto fáze sezóny mohlo byť. Proti sebe sa postavili legenda svetového tenisu Roger Federer a hráč s najlepšou aktuálnou formou Novak Djokovič.

Svetová a aj turnajová dvojka švajčiarsky tenista Roger Federer sa do finále prebojoval po tom, čo postupne zdolal Gojowcyka, Mayera a Wawrinku, pričom o set prišiel len v súboji so svojím krajanom.

V semifinále ho potom čakal Belgičan Goffin, ktorý ho v ich poslednom vzájomnom zápase v semifinále Turnaja majstrov na jeseň minulého roka zdolal.

Goffin však za stavu 0:1 na sety a 1:1 v druhom sete skrečoval, čím umožnil Federerovi ušetriť sily na finále. Djokovič ako nasadená desiatka mal cestu do finále komplikovanejšiu a nastúpil na o jeden zápas viac. Postupne však zdolal Johnsona, Mannarina, Dimitrova, Raoniča a aj Čiliča, pričom stratil 4 sety.

Djokovič s jedinečným Golden Masters

V samotnom finále sa čakal veľký súboj gigantov svetového mužského tenisu. Srb Novak Djokovič však potvrdil po návrate staronového trénera Slováka Vajdu svoju špičkovú formu a na zdolanie legendy nepotreboval ani hodinu a pol.

Po dvoch setoch so zhodným výsledkom 6:4 dvihol Nole vo svojej šiestej finálovej účasti po prvýkrát v Cinncinati nad hlavu víťaznú trofej.

Nielenže si belehradský rodák pripísal už jubilejné 70. víťazstvo na profesionálnom okruhu, ale ako vôbec prvý hráč histórie dovŕšil tzv. Golden Masters, keď vyhral všetkých deväť turnajov série ATP World Tour Masters 1000.

„Je to výnimočný moment stáť v Cincinnati s víťaznou trofejou. Po náročných časoch spojených so zranením a operačným zákrokom sa to celé zdá ako nereálne dostať sa späť až na túto úroveň. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli na ceste k návratu,“ povedal Novak po historickom triumfe.

ATP World Tour Masters 1000 v Cincinnati – dvojhra – finále:

Novak Djokovič (Srb.-10) – Roger Federer (Švaj.-2) 6:4, 6:4

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …