Domov Šport Djokovič uspel siedmykrát, prvý triumf pre Rybakinovú

Djokovič uspel siedmykrát, prvý triumf pre Rybakinovú

0
0

Tretí grandslam roka sa stal korisťou svetovej tenisovej jednotky Novaka Djokoviča v mužskom pavúku a kazašskej tenistky Jeleny Rybakinovej v ženskom pavúku. Zatiaľ, čo Srb dvihol vo Wimbledone nad hlavu už svoju 21. grandslamovú trofej, pre Kazašku je to premiérový triumf na turnajoch veľkej štvorky.

O prvý grandslamový vavrín

Do finále ženskej časti tenisového Wimbledonu sa dostali dve tenistky, ktoré ešte nikdy nemali možnosť bojovať o grandslamový vavrín.

Favorizovaná Tunisanka a nasadená trojka turnaja Ons Jabeurová hrala v prvom sete duelu s Rybakinovou, turnajovou dvanástkou, maximálne koncentrovane.

V treťom geme prelomila podanie Kazašky a po potvrdení brejku odskočila súperke na 3:1.

Keď v deviatom geme získala aj ďalší Rybakinovej servis, bola to práve ona, kto mal bližšie k najväčšiemu kariérnemu víťazstvu.

Na začiatku druhého setu sa Kazaška zmobilizovala, vďaka agresívnym úderom od základnej čiary zobrala Jabeurovej podanie a ujala sa vedenia 2:0.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Moskvy zlepšila pohyb a dokázala si poradiť aj so stopbalmi tuniskej hráčky.

Rybakinová si postupne vybudovala rozhodujúci náskok 5:1 a vo ôsmom geme využila vďaka esu prvý setbal, čím si vynútila rozhodujúce dejstvo.

Hneď v jeho úvode Kazaška opäť Jabeurovú brejkla a ešte viac nalomila jej psychiku. Tunisanka bola čoraz frustrovanejšia a kopila chyby.

Za stavu 3:2 prehrávala Rybakinová 0:40, no následne získala päť fiftínov za sebou, udržala si servis a zápas dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenila hneď úvodný mečbal a vyrovnala vzájomnú bilanciu s Jabeurovou na 2:2.

Životný úspech pre obe

Tunisanka napriek finálovej prehre dosiahla vo Wimbledone životný úspech. Svetová dvojka ako vôbec prvá arabská hráčka postúpila do grandslamového finále.