Domov Šport Djokoviča s raketou tento rok už neuvidíme

Djokoviča s raketou tento rok už neuvidíme

0
0

Bývalá svetová tenisová jednotka a aktuálne štvrtý hráč rebríčka ATP, Srb Novak Djokovič oznámil svojim fanúšikom svoje rozhodnutie, o ktorom sa šepkalo už dlhšie. Nole si berie pauzu.

Po tom čo britský tenista Andy Murray vystriedal v novembri minulého roka Novaka Djokoviča po 122. týždňoch na poste svetovej tenisovej jednotky, ten sa márne pokúšal nájsť svoju stratenú formu. Hovorilo sa o jeho osobných i zdravotných problémoch. Všetko nasvedčovalo tomu, že Srb potrebuje reštart.

Po poslednom grandslamovom turnaji vo Wimbledone, kde Novak vzdal štvrťfinálový duel s českým tenistom Tomášom Berdychom, naznačil pred médiami, že je možné, že si od tenisu na nejaký čas oddýchne. Všetko sa potvrdilo dnes. Ešte pred oficiálnou tlačovkou sa Nole prihovoril svojim fanúšikom prostredníctvom videa na sociálnej sieti.

„Po tom, čo sa takmer rok a pol trápim so zranením lakťa, ktoré sa ešte zhoršilo v posledných mesiacoch, som urobil rozhodnutie, že do konca roka neodohrám žiaden súťažný zápas,“ znela z úst Novaka informácia, ktorá zarmútila všetkých jeho fanúšikov.

„V posledných 12-15 mesiacoch, som to konzultoval s množstvom lekárov a špecialistov a všetci sa zhodujú, že potrebujem oddych a čas. Je to typ zranenia, na ktoré skutočne nepomôže nič, len nechať prírode čas.

Po profesionálnej stránke to nie je jednoduché rozhodnutie, ale snažím sa to brať z pozitívnej stránky. Verím, že všetko v živote sa deje z nejakého dôvodu, skúsim využiť tento čas najlepšie ako viem, strávim kvalitný čas s mojou rodinou.

Približne o mesiac, mesiac a pol, sa s božou pomocou staneme s Jelenou opäť rodičmi,“ povedal Nole so sebe vlastným úsmevom prezrádzajúcim, že sa na rolu dvojnásobného otca teší.

Nole priznal, že počas Wimbledonu boli bolesti najväčšie.

Srbský tenista sa následne poďakoval všetkých, ktorí mu vyjadrovali počas náročného obdobia podporu a vydril prianie, že by sa rád vrátil na kurty zdravý natoľko, aby si zahral ešte aspoň pár rokov profesionálny tenis.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 12/2020: Ľudstvo bojuje s pandémiou i ekonomickými dopadmi, planéta ožíva

Boj s pandémiou koronavírusu pokračuje aj naďalej, ako na Slovensku tak aj vo svete. Zatia…