Domov Šport Do 2. kola French Open postúpili traja naši tenisti

Do 2. kola French Open postúpili traja naši tenisti

0
0

Minulý nedeľu sa zápasmi úvodného kola začal druhý grandslam roka French Open. Antukové dvorce Rolanda Garrosa otvorili opäť svoje brány a privítali najlepších tenistov sveta. V prvom kole sa predstavili aj siedmi Slováci.

Slovenské ťaženie začalo fantasticky. Kristína Kučová sa svojej súperky zvučného mena nezľakla.

Parížsku šampiónku z roku 2009, ruskú tenistku Svetlanu Kuznecovú, porazila 2:0 na sety a postúpila po prvýkrát na dvorcoch Rolanda Garrosa do druhého kola, kde ju čaká druhá hráčka svetového rebríčka Karolína Plíšková.

Svoju krajanku nenapodobnila Magdaléna Rybáriková, ktorá nestačila na Švédku Larssonovú, ktorej nedokázala zobrať ani set.

Naopak, ani set nedovolila uhrať Viktória Kužmová svojej francúzskej súperke Cornetovej. Súperky si v zápase navzájom zobrali podanie až deväťkrát, no z toho až šesť premenených mečbalov si pripísala slovenská tenistka, ktorá po setoch 6:4 a 6:3 postúpila do druhého kola, kde sa stretne s holandskou tenistkou Bertensovou.

Obrovský triumf mala na dosah Anna Karolína Schmiedlová, ktorá nadelila kanára svetovej jednotke Osakovej. Hoci v druhom sete prehrávala už 0:3, dokázala sa doňho vrátiť, no napokon jej ušiel v tajbrejku.

V treťom sete už bohužiaľ nemala sily a ďalej šla Osaková. Dominika Cibulková potvrdila slabšiu formu v tejto sezóne. Bieloruske Sobolenkovej odolávala len v prvom sete, a keďže druhý bol plne v réžii jej súperky, Dominika balí kufre opäť už po prvom kole.

V mužskej časti pavúka držali slovenskú vlajku dvaja tenisti. Nádeje na dobrý výsledok Kovalíka zmarila niekdajšia svetová trojka rebríčka ATP.

Švajčiar Stan Wawrinka dal nášmu tenistovi šancu len v druhom sete, ktorý Kovalík ukoristil v tajbrejku. Inak to bola spanilá jazda Švajčiara, ktorý po štyroch setoch ukončil účinkovanie nášho tenistu v Paríži.

Fantastický obrat predviedol Martin Kližan. S Kazachom Kukuškinom prehrával už 0:2 na sety, no svojou bojovnosťou zápas otočil a senzačne postúpil do druhého kola. Tam sa stretne s domácim tenistom Poullem.