Domov Slovensko Dohoda či výpoveď? Hraško ako šéf NAKA končí

Dohoda či výpoveď? Hraško ako šéf NAKA končí

0
0

Prezident policajného zboru SR Milan Lučanský sa dohodol na ukončení pôsobenia Petra Hraška na pozícii šéfa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Zmeny avizoval

To, že zmeny vo fungovaní NAKA prídu, avizoval dočasný šéf policajného zboru ešte v októbri. Sám sa vtedy vyslovil, že fungovanie NAKA nie je podľa jeho predstáv.

Netrvalo ani mesiac a ďalšie nezrovnalosti nastali v prípade postupu pri trestnom oznámení na iniciatívu Za slušné Slovensko. Toto oznámenie bolo adresované priamo Hraškovi, ktorý ho stanovil ako prioritu a začalo sa tak vypočúvanie zástupcov iniciatívy.

Pochybenia sa potvrdili

Milan Lučanský začal disciplinárne konanie voči riaditeľovi NAKA potom, čo nechal vypracovať odbornú analýzu. „Zo záverov analýzy vyplývajú viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia a v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko,“ uviedol prezident PZ SR.

Hraško situáciu komentovať nechcel a v posledných dňoch čerpal dovolenku.

Definitívny koniec

„Napriek tomu, že ešte nebolo ukončené disciplinárne konanie, dohodol som sa s riaditeľom NAKA Petrom Hraškom o jeho ďalšom pôsobení v Policajnom zbore.

Do konca roka mi oznámi miesto v Policajnom zbore, kde by chcel ďalej pracovať. Bude to miesto v inej policajnej zložke, ako je Národná kriminálna agentúra,“ vyslovil Milan Lučanský a následne dodal, že Peter Hraško bude vo funkcii riaditeľa NAKA do konca kalendárneho roka 2018.

Jedným dychom povedal aj to, že obsadenie tejto pozície nechá na nového policajného prezidenta. Po novom roku chce dočasným vedením elitnej zložky polície poveriť zástupcu riaditeľa NAKA Patrika Juríka.

Hraško pod Krajmerom

Skôr ako sa Peter Hraško dostal do čela NAKA, pôsobil pod vedením Roberta Krajmera, ktorý bol z funkcie šéfa Národnej kriminálnej agentúry odvolaný. Dôvodom bola jeho neodôvodnená prítomnosť na mieste vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Práve o Krajmerovej manželke a jej väzbách na vplyvného nitrianskeho oligarchu Miroslava Bödöra písal aj zavraždený novinár. Na mieste sa nachádzal aj Peter Hraško, ktorého tam priviezol práve Krajmer.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…