Domov Šport Dôležité víťazstvo nad Slovinskom, skvelý úvod na Anglicko nestačil

Dôležité víťazstvo nad Slovinskom, skvelý úvod na Anglicko nestačil

0
0

Slovenskí futbaloví reprezentanti po dobrom výkone zdolali v Trnave Slovinsko 1:0 a urobili výrazný krok v súvislosti s bojom o postup na budúcoročné MS do Ruska. Pre SR to je historicky prvé víťazstvo nad týmto protivníkom.

Tréner Slovenska Ján Kozák bol po zápase spokojný. „Mal som menšie obavy, že príde nejaký protiútok súpera s gólovým zakončením. My sme mali v prvom polčase veľa šancí a mali sme dať aspoň jeden gól.

Hralo sa vo fantastickej atmosfére, kvôli tomu sa oplatí robiť futbal. Hráči podali výborný výkon a musím vyzdvihnúť ich prístup k zápasu. Ľahko sa mi hodnotí, každý kto videl tento zápas, prišiel si na svoje.“

Tréner Slovinska Srečko Katanec uznal, že víťazstvo Slovenska bolo zaslúžené. „Slováci vyhrali zaslúžene, boli lepší vo všetkom. Prvých dvadsať minút sme hrali veľmi dobre. Problémy nám robili vaši štítoví stredopoliari.

Mali sme aj šťastie, lebo náš brankár Oblak chytil veľa šancí súpera. V závere nám chýbali sily a inkasovali sme rozhodujúci gól.“

Skvelý začiatok nestačil na body

V stretnutí proti Anglicku sme mali výborný vstup do zápasu. Už v tretej minúte prekonal brankára Harta Lobotka. Domácich tento moment zaskočil, no po pol hodine prevzali iniciatívu. Ešte do polčasu sa im podarilo vyrovnať po rohovom kope.

Dier nechytateľnou strelou prekonal Dúbravku. V druhom polčase sa hralo v réžii domácich. Napriek tomu sme mohli dať druhý gól. Po presnej prihrávke Hamšíka sa do šance dostal Nemec.

Jeho prudkú strelu Hart dokázal vyraziť. Potom po našej strate lopty rozhodol o osude zápasu Marcus Rashford. Slovensko bude najbližšie hrať v Škótsku (5. 10.) a potom doma proti Malte (8. 10.).

„Vedeli sme, proti komu ideme hrať – silnému Anglicku. Úvod sme mali fantastický, aj väčšiu časť prvého polčasu. Škoda vyrovnávajúceho gólu zo štandardnej situácie, ktorú sme nezvládli.

V úvode druhého polčasu súper trochu pritlačil, dal gól a potom sa zasa hra vyrovnala. Myslím si, že o ten jeden gól boli Angličania lepší. Hoci naši chlapci vydali všetky sily, nestačilo to,“ povedal pre RTVS tréner Slovenska Ján Kozák.