Domov Šport Dorastenci ŠKP chcú zlepšiť herný prejav

Dorastenci ŠKP chcú zlepšiť herný prejav

0
0

Zimná prestávka v loptových hrách už tradične patrí tzv. dobíjaniu „bateriek.“ Nie je tomu inak ani v hádzanárskom oddieli ŠKP Bratislava. V minulom čísle sme sa viac venovali zimnej príprave dorasteniek, dnes sa pozrieme, ako sa na jarnú časť majstrovskej súťaže pripravujú mladší a starší dorastenci.

Starší dorastenci mali nabitý program

Keďže v ŠKP majú okrem prvoligových mužov aj hádzanársku akadémiu, mnohí dorastenci sa realizovali aj v nej a konfrontáciu s mužskými celkami privítali pre svoj výkonnostný rast.

Oba celky viedol tréner Ľubo Orosz: „Chlapci odohrali počas jesene nemenej ako 21 stretnutí a preto sme december venovali obnove fyzických síl a regenerácii.

S prípravou na odvetu sme začali medzi sviatkami a v súčasnosti sa venujeme kondícii a individuálnym činnostiam jednotlivca. Na to je naviazaná spolupráca dvojíc, trojíc, ap. Prvky skupinovej taktiky nás čakajú už počas víkendu, keď sa zúčastníme turnaja v Novom Veselí (ČR).“

Ani mladší dorastenci nechcú zaostať

Mladší dorastenci, ktorí sa počas jesene trápili s fluktuáciou v hráčskom kádri, spájajú svoje výkonnostné ciele s postupnou stabilizáciou družstva. Dochádzka sa o niečo zlepšila a do družstva sa postupne integrujú najväčšie talenty žiakov.

Tréner Juraj Hudák: „Naším hlavným cieľom zostáva výchova hráčov pre starší dorast a realizácia zväzového konceptu RCH. V súčasnosti absolvujeme podľa plánu kondičnú prípravu družstva v súčinnosti s loptou.

Počas víkendu sa tiež zúčastníme kvalitného turnaja v Novom Veselí, po ktorom uvidíme naše herné možnosti v jasnejších farbách. V každom prípade chceme na jar minimálne zdolať tie družstvá, nad ktorými sme vyhrali aj na jeseň.“

Muži a ženy hrali prípravné zápasy

V uplynulom týždni odohrali prípravné zápasy muži i ženy ŠKP. Muži si pozvali prvoligový celok Piešťan a v stretnutí hranom na trikrát tridsať minút ho zdolali.

Druholigové ženy sa stretli s prvoligovým celkom Dunajskej Stredy a keďže ich je stále málo, museli sa spoľahnúť na pomoc dorasteniek. V zaujímavom zápase ŠKP svojho kvalitného súpera prekvapujúco zdolal.

Dorastenky oboch kategórií sa v sobotu zúčastnia na domácom turnaji, kde ich čaká zaujímavá konkurencia z Čiech i Slovenska.

Turnaj s názvom „Memoriál Evy Salingerovej“ sa koná na počesť tragicky zahynuvšej mladej hráčky Štartu Bratislava, z ktorého ženská hádzaná po zániku Štartu prešla pod ochranné krídla ŠKP.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …