Domov Šport Dorastenci zachraňovali česť ŠKP

Dorastenci zachraňovali česť ŠKP

0
0

Hádzanársky oddiel ŠKP Bratislava aj počas uplynulého víkendu i sviatočných dní žil zápasmi majstrovských súťaží. Úspešní v nich boli len starší dorastenci, z ktorých viacerí uspeli aj v drese hádzanárskej akadémie.

Extraligoví muži neuspeli v Nových Zámkoch

O víťazstve Nových Zámkov v Slovnaft extralige mužov nad ŠKP sa rozhodlo už v prvom polčase, ktorý domáci jednoznačne vyhrali o šesť gólov. Nové Zámky boli pri chuti a z hostí im gólovo kontrovali len sedemgóloví Prokop a Kysel.

Starší dorastenci víťazne

Dorastenecké celky ŠKP štartovali v Topoľčanoch proti družstvám tamojšieho Agra. Domáci mladší dorastenci prevalcovali svojich rovesníkov z Bratislavy a jednoznačne zvíťazili.

Starší dorastenci však narazili na veľmi dobre takticky pripraveného súpera. Dobre brániaci zverenci trénera Ľuba Orosza domácich zaskočili a po zrelom výkone si pripísali zaslúžené víťazstvo.

Viacerí z nich hrali aj v drese hádzanárskej akadémie (aj toto družstvo vedie Ľ.Orosz) vo Vajnoroch a aj tam sa im podarilo zvíťaziť.

Mladšie dorastenky podľahli vysoko v Prešove

Bratislavské dievčatá nastúpili do zápasu nekoncentrované a dopúšťali sa veľkého množstva technických chýb. Obvyklé opory ako Zvarová, Špavorová a Kušnírová boli len tieňom svojej lepšej fazóny, vďaka ktorej dostávajú pozvánky na zrazy reprezentačných mládežníckych výberov.

Dobrý výkon v metropole Šariša podala len neúnavná Csolleová a to bolo na kvalitného súpera so širšou a kvalitnejšou lavičkou príliš málo.

Staršie dorastenky s prvou prehrou v sezóne

Družstvo starších dorasteniek začalo svoje stretnutie v Prešove koncentrovane a najmä dobrou obranou zaskočilo favorizovaného súpera. Počas celého prvého polčasu viedlo a za stavu 10:6 nevyužilo štyri vyložené gólové príležitosti, čo súper využil na zníženie náskoku.

V závere prvého polčasu začali úradovať „východniarski“ rozhodcovia, keď vylúčili hneď dve hráčky ŠKP. Druhý polčas mali v réžii rozhodcovia a hosťujúce hráčky znervózneli.

Nepodržali ich tentoraz ani brankárky a výsledkom bola nezaslúžene vysoká prehra. Verme, že dievčatá si z nej vezmú ponaučenie a nestratia kontakt s čelom tabuľky.

Žiaci získavali medzinárodné skúsenosti

Príjemným prekvapením bolo druhé miesto žiakov bratislavského ŠKP na turnaji „O putovní pohár generálního ředitele Škoda JS a.s.“ v Plzni.

Žiaci si tu zmerali svoje sily so súpermi z Čiech, Nemecka i Rakúska.  Do turnaja vstúpili naskutku impozantným spôsobom, keď zdolali svojich rovesníkov z Dukly Praha 19:9(!)