Domov Šport Dorastenky ŠKP na víťaznej vlne

Dorastenky ŠKP na víťaznej vlne

0
0

Keďže kvôli asociačnému termínu spojenému s kvalifikačnými vystúpeniami mužskej reprezentácie Slovenska nehrali svoje ligové súťaže nielen muži ŠKP, ale ani dorastenci, pozornosť hádzanárskych fanúšikov pútali dorastenky.

Držali sme palce Volenticsovi

V reprezentačnom mužstve Slovenska nie je zo súčasného prvoligového tímu ŠKP ani jeden hráč. Hádzanárska rodina ŠKP preto fandila najmä svojmu odchovancovi Mircovi Volenticsovi.

Naši reprezentanti vstúpili do kvalifikačných bojov prehrami v Maďarsku a doma s Ruskom, čo je síce mrzuté, ale keďže trénerom našej reprezentácie je Dán Heine Jensen, aspoň sa máme na čo vyhovoriť…

Ženy už jesennú časť odohrali

Keďže v druhej lige štartuje len sedem tímov, ženy ŠKP si už jesennú časť odohrali. S jednou prehrou so suverénne vedúcou Senicou sú v tabuľke druhé a zimnú prestávku určite využijú na konsolidovanie svojej výkonnosti.

Kuriozita sa rysuje v ďalšej možnej posile zo zahraničia, keď by k španielskej pivotke Aide Fernandez mala pribudnúť aj šikovná ukrajinská krídelníčka. Ale, vyčkajme, kým sa tak stane. Trénerka Jana Kuťková konkurenciu v družstve dozaista víta.

Staršie dorastenky vedú ligovú tabuľku

Zraneniami a odchodmi niektorých hráčok zdecimované dorastenky po peknom víťazstve v minulom kole v Partizánskom, potešili suverénnym víťazstvom proti nebezpečnej Bytči, s ktorou vlani prehrali jednoznačne oba zápasy.

Na výške skóre sa prejavila aj neúčasť bytčianskej reprezentačnej brankárky Furgalákovej – táto totiž hosťuje v Šali a výsledky Bytče sú do veľkej miery ovplyvnené jej účasťou, resp. neúčasťou na zápasoch. To však nijako neznižuje výborný výkon ŠKP, podľa zainteresovaných to bol najlepší výkon v tejto sezóne.

Mladšie dorastenky po čase kompletné

Aj mladšie dorastenky jednoznačne zdolali svoje bytčianske rovesníčky. Na ich prekvapujúcej prehre v Partizánskom sa prejavil výpadok hráčok zo zdravotných dôvodov.

Po návrate zranených Špavorovej a Johanovej našlo družstvo znovu svoju hernú tvár, najmä keď zabrala jedna z najväčších opôr Csolleová, ktorá sa proti Bytči blysla niekoľkými peknými gólmi i asistenciami. Mladšie dorastenky sa tak vrátili nielen ku svojej hre, ale aj na pekné tretie miesto v tabuľke.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…