Domov Šport Dorastenky ŠKP v zimnej prestávke

Dorastenky ŠKP v zimnej prestávke

0
0

Do prvého majstrovského stretnutia jarnej časti súťaže chýba ešte mesiac, ale hádzanárske dorastenky bratislavského ŠKP nenechávajú nič náhode a už sa na ligovú odvetu poctivo pripravujú. Personálne výpadky nie sú dôvodom na znižovanie výkonnostných cieľov. Väčšinu tréningov majú obe kategórie spolu.

Širší záber mladších dorasteniek

V družstve mladších dorasteniek sa stretávajú najlepšie dievčatá z kategórie st. žiačok, vlaňajšie žiačky, ktoré sú už dorastenkami a nositeľky kvality hry tohto družstva, ktoré už priebežne dostávajú pozvánky z kadetskej a predkadetskej reprezentácie.

Sú to Zvarová, Kušnírová, Csolleová a Špavorová. Medzi hráčky, ktoré dostávali reprezentačné pozvánky, patrili aj talentované Frajtová, ktorá ale prestúpila do Stupavy a Eštoková, ktorá sa s rodičmi presťahovala za ich zahraničným pôsobiskom do Francúzska.

Trénerka Kuťková sa bude musieť zaobísť aj bez výbušnej Jeníčkovej, ktorá sa podrobí operácii kolena. Napriek zúženiu kádra majú hráčky široký záber, keď tretina družstva hráva ešte aj za žiačky, ďalšia tretina chodí do mládežníckych reprezentácií a najlepšie hráčky už sporadicky hrávajú aj v družstve starších dorasteniek.

Dobrého veľa nebýva

Toto staré príslovie platí pre družstvo starších dorasteniek, ktoré zdecimovali odchody viacerých hráčok. Zostávajúce torzo však vytvorilo zdravé jadro tímu, ktoré poctivo trénuje a vytvára dobrú partiu.

Sú to najmä sestry Krajčové, Tornócziová, Turčánová, Cichá, ku ktorým sa pridávajú pracovne mimoriadne vyťažená Bahorecová a z Cífera hosťujúca Baranová.

Do družstva sa vrátila aj brakárka Klementová, ktorá chcela skončiť s aktívnou činnosťou a tréner Kuťka verí, že svoj úmysel skončiť si rozmyslia aj Petrulová s Kocaníkovou, ktoré výkonnostne patria medzi najlepšie hráčky družstva.

Pozvánku do reprezentácie junioriek dostáva sporadicky Horváthová, ktorá sa chce do začiatku jarných bojov zdravotne dať úplne do poriadku. Dorastenky sú zatiaľ v ligovej tabuľke na prvom mieste a sezónu by chceli rozhodne zakončiť s medailou na krku.

Ženy ŠKP chcú stabilizovať káder i výkonnosť

Ženy ŠKP majú za sebou dve turbulentné sezóny, počas ktorých postupne spadli z WHIL (dnes MOL) a neskôr aj z 1. ligy. To samozrejme ovplyvnilo aj zloženie kádra, v ktorom v porovnaní s predošlými sezónami nezostal kameň na kameni.

K zoštíhleniu torza družstva prispeli aj zranenia, choroby, či pracovné a študijné povinnosti viacerých hráčok. Za týchto okolností je pre družstvo trénerky Jany Kuťkovej vítaná pomoc starších dorasteniek Bahorecovej, Tornócziovej, Cichej, Turčánovej, sestier Krajčových i Klementovej, pre ktoré je to vhodná príležitosť na výkonnostný rast.

Zostávajúce jadro hráčok sa grupuje okolo obetavej Petry Gorejovej, ktorá trénerke Kuťkovej pomáha nielen organizačne, ale aj kvalitným výkonom na ihrisku.

Ženy chcú v tejto sezóne zastabilizovať káder i výkonnosť, ktorá by ich postupne oprávňovala vrátiť sa na stratené pozície.

tk, foto: škp

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …