Domov Cestovanie Dovolenkové destinácie pre mladšie ročníky

Dovolenkové destinácie pre mladšie ročníky

0
0

Cestovné kancelárie ponúkajú množstvo možností. Oddychovanie pri mori, dobrodružstvo alebo cestovanie za históriou a pozeranie pamiatok. Ak vás však táto ponuka neoslnila a vy hľadáte nočný život a množstvo párty, nájde sa niečo aj pre vás.

Destinácie, ktoré vám predstavíme sú predovšetkým určené pre ľudí, ktorí preferujú rušný nočný život. Obľúbené sú najmä pre mladšie ročníky, ktoré si cez deň oddýchnu na pláži a večer sa môžu poriadne vyšantiť v nočných baroch.

Párty miesta v Chorvátsku

Chorvátsko je pre Slovákov najobľúbenejšou a cenovo najdostupnejšou dovolenkovou destináciou. Okrem vychýrených pláží, ktoré ročne navštevujú slovenskí dovolenkári však ukrýva aj pláže, ktoré nie sú práve najvhodnejšou voľbou pre mladú rodinu s deťmi.

Ide o miesta, na ktorých nájdete množstvo nočných barov, párty klubov a zábavu až do bieleho rána. Azda najobľúbenejším letoviskom pre mladšie ročníky je pláž Zrće na ostrove Pag.

Preslávená je bláznivými večierkami, hlasnou hudbou či bazénovými párty. Okrem toho túto pláž vyhľadávajú aj milovníci dobrodružstva a vodných športov. Je ideálnym miestom pre milovníkov surfov a vodných lyží.

Okrem vychýreného Pagu zábavu nájdete aj na Hvare. Množstvo nočných barov v meste, ale aj párty podniky priamo na pláži by ste tu našli takmer na každom kroku.

Podobne je na tom aj Split. Tam vyniká najmä pláž Bačvice, ktorá sa doslova hemží DJ‑ mi, vďaka ktorým zažijete nezabudnuteľnú párty do bieleho rána.

Španielsko je pre mladých ako stvorené

Nočný život a Španielsko. Táto kombinácia je doslova neoddeliteľná. V Španielsku sa totiž nachádza množstvo letovísk, ktoré sú určené najmä pre takých, ktorých táto kombinácia láka.

Nepochybne číslom jedna je Ibiza. Nachádza sa v Baleárskom súostroví v Stredozemnom mori. Preslávila sa nočným životom, množstvom barov a klubov, ktoré sa čoraz viac tešia obľube európskej mládeže.

Treba sa však pripraviť na to, že za vstupenku do niektorých z nich si poriadne priplatíte. V jednom z nich, ktorý je vychýrený ako najlepší a samozrejme aj najdrahší si na pivo pripravte približne 12 €.

Vychutnať si ho však môžete pri tej najlepšej hudbe. Skvelým miestom pre zábavu je aj Malorka. V noci to žije najmä v uliciach miest. Veľmi obľúbené sú však aj párty na jachte.

Bulharská párty s dlhoročnou tradíciou

Ani Bulharsko nočným životom nechce zaostávať. Za takýmto účelom bolo vybudované letovisko Slnečné pobrežie. Nájdete tam množstvo nočných podnikov, barov a hotelov, ktoré boli vytvorené pre mladých dovolenkárov, ktorým vyhovuje presne tento druh zábavy.

Tento rezort sa začal budovať ešte v časoch komunizmu a dnes tam nájdete viac ako 500 hotelov. Najvychýrenejším barom je Lazur, ktorý funguje už viac ako 40 rokov a ani dnes ho neobíde nik, kto chce na Slnečnom pobreží zažiť pravú letnú párty.

Jedným z najšpičkovejších je zas Dance Club Mania, kde nájdete tú najprepracovanejšiu techniku, ktorá okorení každú veľkú párty.

Párty pláže v Grécku

Aj v Grécku nájdete množstvo miest a ostrovov, ktoré spájajú pohodu na pláži s pestrým nočným životom. Jedným z nich je aj ostrov Zakynthos, ktorý dostal prívlastok zábavný ostrov.

Najviac to žije najmä v regióne Laganas, kde sa každú letnú noc stretne množstvo mladých ľudí, ktorí túžia po nezabudnuteľnej zábave. Ani ostrov Ios so zábavou rozhodne nezaostáva.

Tento cez deň romantický a pohodový ostrov sa v noci mení na párty miesto, ktoré sa v posledných rokoch stalo strediskom zábavy. Jednou z najobľúbenejších gréckych destinácií pre mladých je ostrov Korfu.

Najväčším lákadlom je najmä letovisko Kavos, ktoré ponúka množstvo takýchto možností. Práve tu sú veľmi populárne penové párty, kedy sa každý človek zmení na rozžiarené dieťa.

Saint Tropez – centrum zábavy

Francúzsko je obľúbené najmä zamilovanými pármi, ktoré tu nájdu romantiku a pohodu. Tá na vás dýcha doslova na každom kroku. Či už sa prechádzate pokojnými malými francúzskymi mestami, nádhernými plážami alebo historickými centrami miest, ktoré sú stále viac zaplavované turistami.

Ak však hľadáte niečo iné ako romantiku, skúste zájsť do mesta Saint Tropez. Možno budete mať šťastie a stretnete niektorú svetovú celebritu. Aj oni totiž toto mesto vyhľadávajú a radi v ňom trávia voľné chvíle.

Možno je to aj vďaka tomu, že práve toto mesto sa v noci mení na centrum zábavy. Najviac barov nájdete najmä pri plážach. Bohatý nočný život však ponúkajú aj hotely, ktoré každú noc žijú diskotékami.

Turecké Saint Tropez

Aj Turci sa rozhodli, že budú konkurovať európskym letoviskám a viac sa priblížia k mladým ľuďom. Vybudovali preto letovisko Bodrum, ktoré sa nachádza na juhozápadnom pobreží.

Okrem toho, že ide o krásne historické mesto, dnes mu hovoria aj turecké Saint Tropez. Ponúka totiž čulý nočný život a nádherné pláže s azúrovo čistým morom.

Ak sa vám teda dovolenka, počas ktorej môžete spojiť príjemné s užitočným, zdá tým pravým orechovým, určite zavítajte do tohto tureckého letoviska. Veď koho by nelákala historická prehliadka mesta, opaľovanie na pláži a zábava až do rána a to všetko na jedinom mieste.

Slávna Copacabana

Ak sa vám už cestovanie po Európe zunovalo a vy ste si na párty dovolenku vyhradili väčší budget, možno vás zaujme slávna brazílska pláž Copacabana. Táto štvorkilometrová pláž je považovaná za najznámejšiu pláž na svete.

Copacabana je však aj časť brazílskeho mesta Rio de Janeiro. Práve štvrť Copacabana je miestom, ktoré dovolenkárom ponúka tie najlepšie služby. V tejto štvrti sa nachádza obrovské množstvo hotelov, barov, reštaurácií, kaviarní a nočných klubov, ktoré vám dokážu, že toto je jedno z najrušnejších nočných miest.

Toto kozmopolitné miesto vyhľadávajú milióny turistov, ktorí sem prišli za oddychom aj zábavou. Práve Copacabana je stelesnením toho všetkého.

Slávna Copacabana.

puma, foto: depositphotos, shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Julian Assange skončil v rukách britskej polície

Minulý týždeň po takmer siedmich rokoch prestal Ekvádor držať ochrannú ruku nad Julianom A…