Domov Šport Dramatická koncovka ŠKP v Modre

Dramatická koncovka ŠKP v Modre

0
0

Nová tradícia úspešnejších druhých polčasov kondične dobre pripravených hádzanárov bratislavského ŠKP sa potvrdila aj v Modre. Domáci Slovan, ktorý sa „preťahuje“ s Malackami o každý bod, dokázal tiež remízovať aj v Hlohovci a tentokrát nebol ďaleko od zisku oboch, keď v závere nepremenil sedmičku.

Zaslúžená deľba bodov

Hádzanári Slovana Modra, ktorí vedú s Malackami priamo i „na diaľku“ tvrdý boj o predposlednú priečku spodnej skupiny Slovnaft extraligy hádzanárov, sú aj pre „elitné“ celky tejto skupiny – Hlohovec a ŠKP – ťažkým súperom, pretože bojujú o holú extraligovú existenciu a vtedy vedia extrémne „hrýzť.“

Na svojej koži to zažili aj hráči ŠKP, ktorí sa presvedčili, že hrať s Modrou či Malackami doma a vonku je obrovský rozdiel.

Obe tieto mužstvá totiž vedia, že pri vcelku očakávaných domácich víťazstvách nad najväčším konkurentom, o konečnom poradí rozhodnú najmä body, ktoré sa im podarí „uchmatnúť“ práve Hlohovcu a bratislavskému ŠKP.

Pred solídnou návštevou, medzi ktorou bola aj veľká časť bratislavských fanúšikov, sa zrodila v dramatickom zápase zaslúžená remíza.

Dorastenci v Stupave striedavo úspešne

Mladší dorastenci, ktorí kvôli veľkej fluktuácii hráčov do kádra zabudovávajú aj viacerých talentovaných žiakov, neuspeli v ligovom zápase v Stupave.

Museli sa, žiaľ, uspokojiť s prehrou, keď doplatili na veľký počet nepremenených šancí. Tréner Juraj Hudák: „S pätnástimi strelenými gólmi nemôžete vonku vyhrať!“

Starší dorastenci svojich stupavských vrstovníkov hneď od začiatku stretnutia dostali pod obrovský tlak. Zverenci trénera Ľuba Orosza už v polčase vyhrávali o deväť gólov a tréner tak mohol dať po obrátke väčšiu šancu aj lavičke.

Dorastenky proti Košiciam suverénne bodovali

Obe družstvá dorasteniek ŠKP vyprevadili po sústredených výkonoch svoje súperky z Košíc domov s vysokými prehrami.

Mladšie dorastenky sa veľmi úspešne rehabilitovali za slabý výkon proti Michalovciam, keď sa strelecky darilo najmä Csolleovej, ktorá si celkom schuti zastrieľala aj v družstve starších dorasteniek.

Tieto zaťažili konto Košičaniek päťdesiatimi gólmi, keď okrem toho nevyužili niekoľko ďalších dobrých príležitostí.

Najlepšiu mušku ukázali okrem Csolleovej aj Tornócziová, Bahorecová, Horváthová a Turčánová. Tréner Kuťka nebol však vôbec spokojný s obrannou činnosťou svojich hráčok.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…