Domov Slovensko Drucker vylúčil spoluprácu s Matovičom i Ficom

Drucker vylúčil spoluprácu s Matovičom i Ficom

0
0

Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáš Drucker v rozhovore pre spravodajský portál Webnoviny.sk uviedol, že by určite nespolupracoval s extrémistami, ale ani Robertom Ficom (Smer-SD) či s Igorom Matovičom (OĽaNO).

Tomáš Drucker bol v minulých rokoch súčasťou vlád Smeru, kde bol považovaný najmä za krízového manažéra a bol nominovaný do problematických rezortov.

Vo vláde Roberta Fica zastával funkciu ministra zdravotníctva, neskôr vo vláde Petra Pellegriniho pôsobil ako minister vnútra.

Pred tohtoročnými parlamentnými voľbami však založil vlastnú stranu. Jeho Dobrá voľba sa síce do parlamentu nedostala, avšak tesne prekročila trojpercentnú hranicu (3,06 %), a teda získala štátny príspevok. To dáva strane možnosť pokračovať v práci a pripravovať si pôdu pred ďalšími voľbami.

A ako Tomáš Drucker načrtol v rozhovore, má pomerne jasnú predstavu, s kým je pripravený spolupracovať.

„Je viacero strán, s ktorými vieme nájsť zhodu v niektorých častiach programu. Nemám problém spolupracovať ani so stranami Spolu, Most-Híd, KDH a Progresívne Slovensko.

Nebránim sa istej spolupráci ani so stranou Hlas-sociálna demokracia. Zároveň sú veci, v ktorých máme problém sa zhodnúť. Máme veľké prieniky aj s niektorými ľuďmi v strane Za ľudí,“ uviedol Drucker.

Má úplne jasno aj v tom, s kým si za rokovací stôl nesadne. „Samozrejme, že s extrémistami. S ľuďmi, ktorí podnecujú vášne, neznášanlivosť a nenávisť.

Mám výhrady voči pánovi Harabinovi. Platí moja výhrada voči Robertovi Ficovi, ktorý vedie Smer. Dnes môžem určite povedať, že by som nespolupracoval s Igorom Matovičom,“ uzavrel predseda strany Dobrá voľba.

ano, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Boston Cháru ešte nepodpísal. Môže skončiť v Colorade

Hokejový Boston Bruins už má pod zmluvou osem obrancov, ale stále nie Zdena Cháru. Štyrids…