Domov Šport Druhý týždeň na Roland Garros už bez Slovákov

Druhý týždeň na Roland Garros už bez Slovákov

0
0

Do 2. kola French Open postúpili traja slovenskí tenisti zo siedmich. Kristína Kučová, Viktória Kužmová a Martin Kližan zdolali svojich súperov v prvom kole, pričom Kužmová s Kližanom si zahrali dokonca aj to tretie. Do druhého hracieho týždňa v Paríži však nepostúpil nikto z nich.

Plíšková bola nad sily Kučovej

Kristína Kučová sa po prekvapivom víťazstve nad Svetlanou Kuznecovou chcela o podobný kúsok pokúsiť aj v druhom kole. Proti nej sa tentoraz postavila podstatne silnejšia súperka.

Na opačnej strane kurtu stála svetová dvojka rebríčka WTA Karolína Plíšková. Česká tenistka svoje postavenie potvrdila a našej hráčke nedala najmenšiu možnosť pomýšľať na vylepšenie svojho parížskeho maxima.

Kučová uhrala len štyri gemy a ani nie po hodine sa s kurtami Rolanda Garrosa rozlúčila.

Kužmovú stopla Contová

Aj proti Viktórii Kužmovej sa postavila v druhom kole hráčka zvučného mena. Ho- lanďanka Kiki Bertensová okupuje štvrtú priečku rebríčka WTA, no zápas s našou hráčkou ju nezastihol v najvhodnejšom čase, keď ju hneď na jeho začiatku prepadla náhla nevoľnosť.

A to až taká, že Holanďanka musela za stavu 1:3 v prvom sete zápas skrečovať. Kužmová sa tak premiérovo dostala do tretieho kola grandslamu.

V ňom jej však nedala najmenšiu šancu nasadená 26-tka, Britka Johana Contová, ktorá dovolila Kužmovej uhrať len tri gemy a po 55 minútach ukončila jej účinkovanie na French Open.

Kližan vyrovnal svoje maximum

Skvelý zápas odohral v druhom kole parížskeho grandslamu Martin Kližan. S domácim tenistom Lucasom Pouillem odohral mimoriadne vyrovnané stretnutie, o osude ktorého muselo rozhodnúť až 16 gemov v piatom sete.

Kližan síce stratil kritický siedmy gem, no vyšiel mu brejk v desiatom geme a následne sa mu súperovo podanie podarilo získať aj v tom poslednom 16-tom.

Po viac ako štyroch hodinách (zápas vo štvrtok za stavu 7:6, 2:6, 6:3 a 3:1 pre Kližana prerušený pre tmu a dohrávalo sa až v piatok) zdolal silného súpera a postupom do tretieho kola vyrovnal svoje parížske maximum (jeho kariérne maximum je 4. kolo na US Open z roku 2012).

Po dvoch päťsetových drámach, keď v prvom kole otočil z 0:2 na sety na 3:2 proti Kukuškinovi, už Kližanovi zjavne neostali sily. V treťom kole sa na kurte zdržal len hodinku trištvrte a Rusovi Chačanovovi, turnajovej desiatke, podľahol jasne v troch setoch.