Domov Šport Dva roky bez Ligy majstrov? Manchester City na hrane tvrdého trestu

Dva roky bez Ligy majstrov? Manchester City na hrane tvrdého trestu

0
0

Úradujúci majster anglickej Premier League sa po aktuálnej sezóne zrejme istý čas nezapojí do boja o „ušatú“ trofej. Európska futbalová únia (UEFA) klubu udelila dvojročnú stopku v kontinentálnych pohároch a pokutu vo výške 30 miliónov eur.

Dôvodom malo byť porušenie pravidiel finančného fair-play, ktorého sa „citizens“ dopustili maskovaním skutočnej výšky príjmov od svojho hlavného sponzora Etihad.

K podobnému incidentu došlo už v roku 2014. Manchestru City bola vtedy udelená pokuta v hodnote 60 miliónov eur a zúžená súpiska pre Ligu majstrov z tradičného počtu 25 na 21 hráčov.

Vedenie „sky blues“ sa plánuje proti tvrdému verdiktu odvolať na Športovom arbitrážnom súde. Ak však neuspeje, jeden z popredných britských klubov neuvidíme celé dve sezóny medzi európskou elitou.

Hrozí hromadný exodus?

Neúčasť v dvoch ročníkoch najprestížnejšej klubovej súťaže by mohla znamenať odchod niekoľkých zvučných mien. Viacerí hráči sa nachádzajú na vrchole svojej kariéry a dvojročná pauza od európskeho futbalu môže podnietiť ich potencionálny odchod.

Hráči ako Kevin De Bruyne či Raheem Sterling sú už niekoľko sezón v hľadáčiku Realu Madrid a Barcelony.

Čo urobí Pep?

Otázne je aj zotrvanie trénera Pepa Guardiolu. Španielsky kormidelník plánoval spoločne so športovým riaditeľom Txikim Begiristainom v lete prestavbu tímu, ak by však vedenie s odvolaním neuspelo, obohatenie kádra elitnými hráčmi by sa značne skomplikovalo.

Niekdajší kouč Barcelony či Bayernu Mníchov doposiaľ kontrakt v žiadnom pôsobisku neporušil. Okolnosti však nikdy neboli podobné.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…