Domov Šport Dvojgólový Haraslín Spartu k bodom nepotiahol

Dvojgólový Haraslín Spartu k bodom nepotiahol

0
0

V minulotýždňových dueloch Európskej ligy zo slovenských hráčov najviac zaujal Lukáš Haraslín. Ani jeho dva góly však nepomohli Sparte Praha k zisku bodov s vlaňajším semifinalistom Ligy majstrov. „Rudí“ podľahli na Letnej francúzskemu tímu Olympique Lyon 3:4 a nevyužili šancu pootvoriť si dvere do ďalšej fázy Európskej ligy UEFA.

Na Letnej bol jasným favoritom hosťujúci celok, ktorý však zaskočil slovenský reprezentant už v 4. minúte. Haraslín si pripravil streleckú pozíciu na hranici šestnástky a jeho tečované zakončenie zapadlo do siete.

Náskok zdvojnásobil v 19. minúte po tom, ako dostal prihrávku na ľavej strane, potiahol si loptu do pokutového územia a pomedzi nohy obrancu Jeromea Boatenga vystrelil presne k žrdi.

Ešte do prestávky však znížil Karl Toko Ekambi a po zmene strán otočili stav Houssem Aouar a Lucas Paqueta. Lyon v závere prišiel o vylúčeného Mala Gusta, ktorý videl druhú žltú kartu, no Ekambi dal v početnej nevýhode víťazný zásah.

Slovenskému obrancovi domácich Dávidovi Hanckovi odoprel VAR gól v nadstavenom čase. V ňom predsa len znížil Ladislav Krejčí, no Sparta už vyrovnať nestihla.

Bolí to

„Ťažko sa mi hľadajú slová. Odohrali sme veľmi dobrý zápas a nezaslúžili sme si prehrať. Škoda, nechali sme na ihrisku všetko. Myslím si, že sme sa prezentovali v dobrom svetle.

Nechcem povedať, že po dvoch góloch sme sa zatiahli, ale mohli sme pokračovať v útočnej hre z úvodu zápasu. Žiaľ, dostali sme gól do šatne, ktorý súpera nakopol. Po prestávke Lyon ukázal svoju kvalitu. V závere sme už hrali vabank, všetko dopredu.

Chceli sme vyrovnať, no dostali sme štvrtý gól. Prehra bolí. Musíme sa z nej poučiť a odraziť sa do ďalších zápasov,“ uviedol pre server idnes.cz slovenský krídelník, ktorý zabezpečil Sparte dvojgólový náskok a v závere trafil žrď…