Domov Šport Dvojice osemfinále sú známe

Dvojice osemfinále sú známe

0
0

V pondelok vyžrebovali vo švajčiarskom Nyone dvojice, ktoré sa v ďalšej fáze LM pobijú o postup do štvrťfinále. V osemfinále sa môžu fanúšikovia tešiť aj na veľké šlágre.

Vôbec prvýkrát v histórii futbalovej Ligy majstrov sa v osemfinálovej časti ocitli mužstvá výlučne z piatich popredných európskych ligových súťaží – anglickej (Premier League), francúzskej (Ligue 1), nemeckej (I. bundesliga), španielskej (La Liga) a talianskej (Serie A).

Nemecký Bayern Mníchov, ktorý v skupinovej fáze ako jediný nestratil ani jeden bod, si v osemfinále zmeria sily s protivníkom z ostrovov. Zápasy s FC Chelsea nebudú pre Bavorov prechádzkou ružovou záhradou.

Druhý najúspešnejší tím skupinovej fázy, parížsky PSG, zas vyzve nemecký Dortmund. Taliansky majster Juventus Turín sa o postup pobije s ďalším francúzskym celkom Olympiquom Lyon.

Jeden z najväčších šlágrov obstarajú španielsky Real Madrid, ktorý akoby stále hľadal formu, a anglický Manchester City. Zaujímavý španielsko-anglický duel obstarajú aj Atlético Madrid s obhajcom trofeje FC Liverpool.

Španielsky majster z Barcelony zas zavíta do Talianska, konkrétne do Neapolu. Lipsko, ktoré ovládlo skupinu G, sa môže tešiť na súboje s Tottenhamom.

No a najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu LM, talianska Atalanta, vyzve v osemfinále španielsku Valenciu.

Prvé zápasy osemfinále LM 2019/2020 odohrajú v dňoch 18. a 19. februára, resp. 25. a 26. februára 2020 s výhodou domáceho prostredia pre tímy, ktoré nevyhrali svoje základné skupiny. Odvetné duely prídu na rad v dňoch 10. – 11. marca, resp. 17. – 18. marca 2020.

ano, foto: facebook/LM

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…