Domov Ekonomika EKasa odhalila pokus o podvod

EKasa odhalila pokus o podvod

0
0

Kritizovaný nástroj Finančnej správy začína prinášať prvé ovocie. eKasa, ktorá bola zavedená predovšetkým preto, aby bojovala so špekulantami a podvodníkmi, odhalila podvod s dvojitými pokladničnými dokladmi. Pokuta 2 000 eur uložená podnikateľovi nemusí byť konečná.

Finančná správa odhalila v Zlatých Moravciach podnikateľa, ktorý podvádzal pri vydávaní pokladničných dokladov. Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra zistili, že podnikateľ mal dve tlačiarne, pričom jednu používal na tlač pokladničných dokladov zaevidovaných v systéme eKasa a druhú na tlač simulovaných dokladov.

Systém mal nastavený tak, že obsluha pokladnice si mohla v nadradenom programe vybrať možnosť tlače pokladničného dokladu alebo simulovaného dokladu. Išlo teda o úmyselné obchádzanie systému eKasa, informovala finančná správa.

Pokuta nie je konečná

Podnikateľ vydával doklady, ktoré sa podobali originálnym dokladom, avšak pravé neboli. Overením dokladov v systéme prostredníctvom aplikácie Over doklad a následným preverením tržieb podnikateľa v systéme eKasa kontrolóri zistili, že doklad vydaný pri kontrolnom nákupe sa v systéme eKasa nenachádza.

Kontrolóri priamo na mieste uložili podnikateľovi pokutu vo výške 2 000 eur za neevidovanie tržby v systéme eKasa. Kontrolóri navyše podnikateľovi pokladnicu zaistili za účelom ďalšej expertízy.

V prípade, ak sa expertízou potvrdia podozrenia z pozmeňovania údajov, hrozí podnikateľovi ďalšia pokuta, a to vo výške 10 000 eur a podľa rozsahu pozmenených údajov aj podanie trestného oznámenia.

Nepodvádzajte, eKasa vás odhalí

Finančná správa vyzýva všetkých, ktorí majú snahu obchádzať zákon a zavádzať zákazníkov pri evidencii tržieb, aby tak nerobili. Vďaka eKase má finančná správa efektívny kontrolný nástroj. Zároveň vykonáva kontroly nepripojených podnikateľov.

red, SITA, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …