Domov Šport EKL si zahrá Žilina extraligová ostáva Senica

EKL si zahrá Žilina extraligová ostáva Senica

0
0

Minulý týždeň sa rozhodlo o tom, že trojicu našich zástupcov v európskych pohárových súťažiach doplní Žilina i o tom, že najvyššia slovenská futbalová súťaž sa opäť bude hrať v Senici. Žilinčania vyhrali play­-off o EKL, Senica bola zas v barážovom dvojzápase lepšia ako strieborný tím druhej najvyššej súťaže.

Play­-off o miestenku do novovzniknutej Európskej konferenčnej ligy (EKL) si zahrali tímy na štvrtom až siedmom mieste fortunaligovej tabuľky.

O postupujúcom rozhodlo predĺženie

V prvom semifinále si štvrtá Žilina poradila so siedmou Sereďou 4:2, keď o svojom triumfe rozhodli Šošoni už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. V druhom semifinále prelomili futbalisti Zlatých Moraviec smolu z posledných kôl Fortuna ligy, keď nedokázali zvíťaziť v piatich dueloch po sebe, pričom štyri z nich prehrali.

Trenčín, ktorý tiež neoplýval top formou, zdolali dvomi gólmi zo začiatku druhého polčasu. Vo finále play­-off začali lepšie hráči Zlatých Moraviec, ktorí v 23. minúte vyhrávali už 2:0. Šialený záver prvého polčasu, v ktorom dostali Žilinčania k dispozícii dve penalty, rozhodol o tom, že sa do šatní pôjde za nerozhodného stavu…