Domov Šport EKL: Slovan zaskočil favorizovaný Bazilej

EKL: Slovan zaskočil favorizovaný Bazilej

0
0

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili vo svojom treťom zápase v H­‑skupine Európskej konferenčnej ligy na ihrisku FC Bazilej 2:0. Na prvom triumfe „belasých“ v skupine sa gólovo podieľali Lukáš Pauschek a Alexandar Čavrič. Na oba zásahy prihral Giorgi Čakvetadze.

Po dvoch úvodných zakopnutiach cestoval Slovan do Bazileja ako outsider. Od úvodu duelu sa hral bojovný futbal, ale gólových príležitostí bolo minimum. Dominovali pozorné defenzívy, no záver polčasu predsa len vyšiel lepšie hosťom.

V 36. minúte Čakvetadze krížnym centrom našiel nepokrytého Pauscheka, ktorý zblízka hlavičkou prekonal brankára Hitza – 0:1.

V nadstavenom čase prvého polčasu v prečíslení opäť Čakvetadze vymyslel prihrávku na Čavriča, ktorý si v šestnástke zasekol obrancu a prestrelil Hitza – 0:2.

Domáci sa v druhom dejstve častejšie pokúšali o streľbu, viackrát sa dostali aj k strelám z väčšej vzdialenosti, ale Slovanisti zblokovali viaceré ich pokusy.

V hre Bazileja absentoval moment prekvapenia a organizovaná obrana hostí im veľa nedovolila. V nadstavenom čase mohol znížiť Adams, ale na jeho hlavičku po rohovom kope pohotovo zareagoval brankár Chovan. Slovan si zaslúžene pripísal prvé víťazstvo v skupine.

Takto sa bojuje v Európe

„Sme radi, že sme takpovediac vstali z mŕtvych. Všetko je v skupine otvorené. Máme tri zápasy na to, aby sme dokázali postúpiť. …