Domov Šport EKL: Žilina prevalcovala Tobol, Trnava skončila

EKL: Žilina prevalcovala Tobol, Trnava skončila

0
0

Dvojzápas 3. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) zvládli futbalisti MŠK Žilina na výbornú, keď kazašskému Tobolu Kostanaj nedali šancu. Statočne bojoval aj trnavský Spartak, ktorý bol súperovi zvučného mena viac než vyrovnaným partnerom.

Žilina o skupinu s Jabloncom

Žlto­‑zelení si priviezli z Kazachstanu jednogólový náskok a na štadióne pod Dubňom ho ešte zveľadili, keď kazašský tím deklasovali 5:0. Do prestávky sa trafili Ďuriš a Rusnák, po zmene strán skórovali Slebodník a dvakrát Bičachčjan.

„Dnes sme podali dominantný výkon. Veľmi sústredený, disciplinovaný a s veľkým srdcom. Človek sa cíti hrdo, keď stojí vedľa ihriska a vidí tak dobre pracujúce mužstvo. Všetko bolo perfektné, chalanom musím poďakovať. Takéto chvíle si treba užívať, pretože dnes je to výnimočný moment,“ neskrýval nadšenie tréner Žilinčanov Pavol Staňo podľa oficiálnej stránky klubu.

V ďalšej fáze, v ktorej už pôjde o postup do skupinovej fázy, sa Žilinčania stretnú s českým Jabloncom, ktorý vypadol z Európskej ligy. Na Celtic Glasgow nestačil po prehrách 2:4 doma a 0:3 na ihrisku súpera. Prvý duel s Jabloncom odohrajú Žilinčania u súpera 19. augusta o 20.00 h, odveta je na programe 26. augusta pod Dubňom.

Silného súpera potrápili

Veľmi sklamaní odchádzali futbalisti Spartaka Trnava z Tel Avivu, kde sa minulý štvrtok rozlúčili s tohtosezónnym účinkovaním v Európskej konferenčnej lige. Po domácej bezgólovej remíze s Maccabi Tel Aviv prehrali v odvete v Izraeli 0:1. Trnavčania mali proti Maccabi na dosah aspoň predĺženie, ale zlepšený výkon v druhom polčase nedokázali gólovo využiť…