Domov Šport Erik Černák získal s Tampou Stanley Cup

Erik Černák získal s Tampou Stanley Cup

0
0

Na zozname hokejistov narodených na Slovensku, ktorí vyhrali Stanleyho pohár, pribudlo desiate meno. Obranca Erik Černák sa teší z prestížnej trofeje ako člen tímu Tampa Bay Lightning, ktorý si v šiestom finále play-off poradil s Dallasom Stars 2:0 a sériu ovládol 4:2.

Už pred začiatkom finále NHL v hokejovej bubline v Edmontone bolo jasné, že najprestížnejšia hokejová trofej príde na Slovensko. Zatiaľ, čo Lightning sa v obrane mohli spoľahnúť na spomínaného Erika Černáka, „hviezdy“ z Dallasu využili v obrane skúsenosti 34-ročného slovenského beka Andreja Sekeru.

Dallas fyzicky nestačil

Stars vstúpili do finálovej série skvele, keď ovládli prvý súboj jednoznačne 4:1. Potom však prišli tri víťazné zápasy Tampy, ktorá tak získala obrovskú výhodu. Dallas s vypätím všetkých síl v piatom zápase odvrátil koniec sezóny a vyhral ho po predĺžení.

V zápase číslo 6 stačili Tampe Bay dva góly, lebo Dallas nedokázal odpovedať ani raz. V 13. min otvoril skóre Brayden Point počas presilovej hry, keď na dvakrát prekonal Antona Chudobina. Pri tomto góle bol na ľade aj slovenský obranca v drese Dallasu Andrej Sekera.

Druhý gól neskoršieho šampióna pridal v 28. min Blake Coleman. Predchádzala mu výborná prihrávka od Cedrica Paquetta, ale aj chyba ruského útočníka v drese Stars Alexandra Radulova.

Ten vyhodil puk priamo na hokejku Pata Maroona, ktorý potom založil gólovú akciu.

Dallas bol v úvodných dvoch tretinách takmer neškodný, jeho hráči vyprodukovali iba osem striel na bránku a zjavne fyzicky nestačili na svojho súpera.

V tretej tretine zverenci Ricka Bownessa zvýšili úsilie, ale Andreja Vasilevského v bránke súpera neprekonali ani v presilovej hre či záverečnej power-play.

Erik Černák v poslednom zápase sezóny odohral 19:07 min a prezentoval sa jednou strelou, dvoma bodyčekmi a jednou zablokovanou strelou. K tomu pridal jeden plusový bod.

Jeho náprotivok Andrej Sekera strávil na ľade 12:26 min s jednou strelou na bránku. Obaja Slováci boli najviac nasadzovaní počas oslabení vo svojich tímoch.