Domov Zahraničie EÚ chce účinne bojovať proti zmene klímy

EÚ chce účinne bojovať proti zmene klímy

0
0

Minulý týždeň Európska komisia predstavila projektový zámer, na ktorý vyčlení dokopy až 10 miliárd eur. Ide o inovatívne a nízkouhlíkové technológie, ktoré majú za cieľ bojovať so zmenou klímy.

Európska únia, prostredníctvom Komisie, predstavila prvý z programov zameraných na nízkouhlíkové technológie, ktoré by mali nasledovať ďalšie programy a výzvy v nasledujúcich rokoch v súlade so strategickou víziou EÚ s názvom Klimaticky neutrálna Európa do roku 2050.

Klimaticky neutrálna Európa do roku 2050

Ešte minulý rok v novembri predstavila Európska komisia dlhodobú strategickú víziu pre klimaticky neutrálne hospodárstvo pod názvom Čistá planéta pre všetkých, ktorá nastavuje priority do roku 2050.

Táto stratégia prináša víziu, ktorá má zosúladiť budúce investície do technológií, tak aby priniesli moderné a klimaticky neutrálne hospodárstvo, teda také, ktoré bude šetrné ku klíme.

Obsahovať by mala viacero oblastí od energetickej účinnosti, cez využívanie obnoviteľných zdrojov energie, až po bioekonomiku.

Názor verejnosti na zmenu klímy

Aj verejnosť čím ďalej tým viac volá po tom, aby jednotlivé vlády štátov zaujali a prijali kroky na ochranu pred zmenou klímy. Výrazné sú protesty mladých žiakov a študentov, ktorí vyzývajú prostredníctvom protestov svoje vlády v Belgicku, Holandsku, Nemecku a ďalších krajinách na hľadanie efektívnych riešení.

Podľa posledného prieskumu Eurobarometra si až 93 % Európanov myslí, že ľudská činnosť spôsobuje zmenu klímy a následne aj súhlasia s tým, aby v boji proti zmene klímy boli efektívne vynakladané ako vzájomne koordinované úsilie, tak aj financie.

Aké budú ďalšie kroky EÚ

Cieľom Európskej komisie je v rámci Inovačného fondu, do ktorého EÚ investuje v období rokov 2020 až 2030 takmer 10 miliárd eur, zvyšovanie technologických inovácií v rôznych oblastiach života spoločnosti tak, aby sa dokázali napĺňať ciele Parížskej dohody o zmene klímy.

jus, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…