Domov Zahraničie EÚ podporí oblasti vzdelávania a kultúry u mládeže

EÚ podporí oblasti vzdelávania a kultúry u mládeže

0
0

Európska únia pokračuje v trende podpory vzdelávania a kultúry ako jednej z hlavných priorít pre budúci rozvoj európskeho vzdelávacieho priestoru do roku 2025.

Európska únia pracuje kontinuálne na budovaní silnejšej Európy. Jednou z pokračujúcich iniciatív je podpora politík v oblasti mládeže, vzdelávania a kultúry.

Táto iniciatíva je pokračovaním tzv. bratislavského plánu z roku 2016, kde sa lídri zaviazali vytvoriť lepšie príležitosti pre mladých ľudí EÚ.

Nová stratégia pre mládež a nový program pre kultúru

Cieľom novej stratégie pre mládež na roky 2019 – 2027 je najmä posilnenie postavenia mladých ľudí v Európe tak, aby sa viac prihliadalo na ich názor pri tvorbe politík EÚ.

Konkrétne ide aj o kroky, ktoré by priniesli automatické vzájomné uznávanie diplomov medzi štátmi, čo nie je dnes samozrejmé.

Druhým konkrétnym krokom je podpora mobility študentov, aby sa nielen oboznámili s inou kultúrou, ale najmä si zlepšili cudzí jazyk. Nová stratégia pre kultúru má zase za cieľ zlepšiť informovanosť o spoločnom európskom dedičstve.

Nová európska karta študenta

Cieľom EÚ je vytvorenie študentskej karty, ktorá by vytvorila jednotnú identitu, ako aj znížila rôzne administratívne bariéry a finančné obmedzenia pre vzdelávanie. Kartu chce zaviesť do roku 2021.

Eurobarometer o názoroch na spoločný vzdelávací priestor

Predbežné výsledky prieskumu Eurobarometer poukazujú na skutočnosť, že viac ako 90 % ľudí v EÚ považuje za potrebné, aby študenti mohli pracovať na inovačných projektoch s inými ľuďmi v rámci európskych univerzít.

jus, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

V „bubline“ skončila jedna éra a aj tím, ktorý neprehral

Basketbalová NBA, ktorá si pre svoje dokončenie aktuálnej sezóny zvolila areál Disney Worl…