Domov Šport EURO2020: O prehre so Švédskom rozhodla penalta

EURO2020: O prehre so Švédskom rozhodla penalta

0
0

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase v E­‑skupine EURO 2020 so Švédskom 0:1. Na Štadióne Krestovskij v Petrohrade rozhodol Emil Forsberg z pokutového kopu v 77. minúte. Slováci tak mali po dvoch zápasoch na konte stále tri body za triumf nad Poľskom (2:1), účinkovanie v základnej skupine uzavreli v stredu 23. júna proti Španielsku.

Tréner Štefan Tarkovič urobil dve zmeny v základnej zostave oproti výhre nad Poľskom, namiesto Lukáša Haraslína poslal do hry Martina Koscelníka, Jakuba Hromadu vymenil Patrik Hrošovský.

Nikdy sme Švédsko nezdolali

Švédi spočiatku vyčkávali, nenasadili vysoký pressing, ako prvý ohrozil Dúbravku tečovanou strelou S. Larsson. Slovensko prvýkrát zahrozilo v 5. minúte, ale Kuckova hlavička po rohu Hamšíka išla nad. Do zakončenia zo vzduchu sa dostal v 13. minúte aj Lustig, ktorý trafil nad po centri zo štandardky po faule Hubočana pri rohovej zástavke.

Švédi potom prebrali opticky iniciatívu, usadili sa na polovici súpera, ale nič si nevytvorili, lebo slovenská obrana pracovala spoľahlivo. Po pol hodine hry už mali viac z hry Slováci, začali byť nebezpečnejší a dostávali sa do náznakov príležitostí.

Najväčšiu možnosť mali v 43. minúte, Augustinssonom urobil chybu v rozohrávke cez Koscelníka, ten zrazil loptu k Dudovi, ktorý ju dal Hamšíkovi do dobrej parkety, kapitánovi SR skákajúca lopta ideálne nesadla a letela mimo.

Do druhého polčasu sa išlo bez zmien a hneď sa mohol zopakovať priebeh zo zápasu s Poľskom s rýchlym gólom v slovenskej sieti. Nebezpečne to skúsil Isak, ale Škriniar sa hodil do jeho strely v poslednej chvíli.

V 50. minúte mohol dostať do vedenia Slovákov Duda, jeho projektil z hranice šestnástky tesne minul brvno švédskej brány…