Domov Šport EURO2020: Sokoli sa s ME rozlúčili debaklom

EURO2020: Sokoli sa s ME rozlúčili debaklom

0
0

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom poslednom skupinovom zápase na európskom šampionáte so Španielskom vysoko 0:5. V skupine E skončili so ziskom troch bodov, za víťazstvo s Poľskom, na treťom mieste a s EUROm 2020 sa rozlúčili ešte pred vyraďovacími bojmi.

Slováci vstúpili do majstrovstiev Európy skvele, keď vyhrali svoj prvý zápas. Po víťazstve s Poľskom si pripísali 3 body do tabuľky skupiny E a na postup do osemfinále im stačilo z ostatných dvoch zápasov vydolovať už len jediný bod.

Na to sa hotovali hneď v nasledujúcom zápase proti Švédsku, keďže v poslednom dueli ich čakali silní Španieli, a to na domácej pôde. Zápas proti Švédom dlho vyzeral ako „postupový“ avšak penalta nariadená proti nášmu tímu a následne aj premenená nám zobrala zlatý bod.

Cieľ získať ho sa tak musel presunúť do španielskej Seville, kde slovenskí futbalisti minulú stredu nastúpili vo svojom poslednom vystúpení v skupine proti domácim reprezentantom.

Exhibícia Španielov

Španieli vstupovali do zápasu s nami s nožom na krku, keďže z úvodných dvoch zápasov získali len dva body. A domáci futbalisti podľa toho aj na Slovákom vybehli. Prakticky od prvej minúty sa na slovenskú bránu valil útok za útokom.

Španieli spočiatku útočili najmä po stranách, no s ich centrami si slovenská obrana dokázala poradiť bez komplikácií. V 22. minúte ale Hromada v šestnástke zozadu zasiahol Kokeho a hlavný rozhodca po krátkej porade s VAR nariadil jedenástku. Dúbravka vystihol smer Moratovej polovysokej strely a bravúrnym zákrokom uchoval bezgólový stav.

Španieli sa naďalej snažili dostávať Slovákov pod tlak, ale tí pozorne odolávali. V 30. minúte Slováci však sami ukončili španielske trápenie v koncovke. Najprv Šatka rozohral zo šestnástky priamo na nohu Sarabiu, ktorý trafil brvno. Lopta padala pred bránku a Dúbravka si ju v snahe odpratať do bezpečia zrazil rukou do vlastnej siete…