Domov Zahraničie Európska únia sa zaoberá radikalizáciou mladej generácie

Európska únia sa zaoberá radikalizáciou mladej generácie

0
0

Európsky hospodársky a sociálny výbor, ako jeden zo zástupcov organizovanej občianskej spoločnosti, poukazuje na nutnosť väčšej angažovanosti Európskej únie v boji proti radikalizácii mládeže.

Boj proti extrémistickým a radikálnym názorom v spoločnosti by sa vo väčšej miere mali zaoberať všetky členské štáty ako aj inštitúcie Európskej únie, vyhlásil Európsky hospodársky a sociálny výbor.

Európsky hospodársky a sociálny výbor

Európsky hospodársky a sociálny výbor sídli v Bruseli a je poradným orgánom EÚ, ktorý reprezentuje zamestnávateľov, poľnohospodárov, ale aj odborové zväzy a spotrebiteľov a mnohé iné záujmové skupiny. Tieto spoločne vytvárajú organizovanú občiansku spoločnosť, ktorá ich zastupuje pred Komisiou, Radou ale aj Európskym parlamentom.

Radikalizácia spoločnosti

Spoločnosť, ktorá sa vyvíja, zažíva svoje lepšie aj horšie chvíle. Vývojom prechádzajú aj členské štáty EÚ, ktoré počas svojho vývoja dnes čelia viacerým výzvam, ktoré často negatívne ovplyvňujú názory spoločnosti.

Budúce ciele EÚ

Podľa Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru však doposiaľ vykonané aktivity nie je možné považovať za dostatočné.

Je potrebné upriamiť pozornosť na formálne aj neformálne vzdelávanie, väčší dôraz by mal byť kladený na občiansku výchovu s dôrazom na pochopenie hodnôt EÚ, alebo zapojenie športových klubov a odborových zväzov pri predchádzaní radikalizácii.

Nemalou časťou tejto imunizácie by mali byť aj boj s nezamestnanosťou mládeže tak, aby poskytli mladým ľuďom príležitosti pre život a tým znižovali ich frustráciu, ktorá je jedným z hlavných bodov extrémistickej propagandy.

Čo urobila EÚ pre odolnosť voči radikalizácii

Doteraz sa v kontexte boja proti extrémizmu a zvyšovania odolnosti voči radikalizácii vykonalo viacero opatrení, kam patrí sieť na zvyšovanie povedomia o radikalizácii, zriadená v roku 2015 alebo zriadenie expertnej skupiny na vysokej úrovni pre radikalizáciu spoločnosti.

jus, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko 20-krát porušilo európske právo

Na Slovensku sa v roku 2019 otvorilo 20 nových prípadov porušenia práva Európskej únie (EÚ…