Domov Zahraničie Európska únia začala konzultácie o jej budúcnosti s Európanmi

Európska únia začala konzultácie o jej budúcnosti s Európanmi

0
0

Európska únia považuje svojich občanov za najdôležitejšiu podstatu fungovania samotnej únie. Z tohto dôvodu minulý týždeň, na Deň Európy, predstavila on-line verejnú konzultáciu so všetkými Európanmi, ktorí o to prejavia záujem.

Tento gigantický prieskum nadväzuje na zverejnenú Bielu knihu o budúcnosti Európy z marca 2017, kedy Európska komisia otvorila novú diskusiu o budúcnosti EÚ so všetkými členskými krajinami.

Momentálne sa členovia Komisie zaujímajú o názory občanov, cestujú a snažia sa získať spätnú väzbu na predstavené budúce fungovanie EÚ.

Aj Váš hlas môže rozhodnúť

On‑line konzultácie majú záujem osloviť čo najväčší počet ľudí, na príprave dotazníka s 12 otázkami sa podieľala skupina 96 občanov zo všetkých 27 členských štátov (už bez Veľkej Británie). Práve táto takmer stočlenná skupina rozhodla, ktoré otázky budú položené.

Budúcnosť EÚ musí zaujímať nás všetkých, lebo aj my sme EÚ

Už samotný dokument Biela knihe o budúcnosti Európy je svojím spôsobom jedinečná. Prináša možné scenáre ďalšieho vývoja v Európe, ale kniha len diskusiu otvára, neprináša konečné rozhodnutia.

Tie chce Komisia získať od ľudí prostredníctvom prieskumu alebo aj osobných konzultácií. Kniha predstavuje päť možných scenárov vývoja Únie, ale rozhodnutie bude na samotných Európanoch.

jus, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Uväznená britská premiérka

Britská premiérka Theresa Mayová prežíva v posledných mesiacoch z dôvodu nikam nesmerujúci…