Domov Šport Európsky hokej si podmanil draft NHL. Nesklamali ani Slováci

Európsky hokej si podmanil draft NHL. Nesklamali ani Slováci

0
0

Tohtoročný draft zámorskej NHL bol mimoriadne úspešný pre hokejistov pochádzajúcich zo starého kontinentu. Najvyššie umiestneným Slovákom bol Martin Fehérváry. Okrem neho boli draftovaní ďalší štyria slovenskí hokejisti.

Prvé tri miesta pre európanov

Medzi trojicou najvyššie postavených hráčov v tohtoročnom drafte NHL by ste kanadského a amerického hokejistu hľadali márne.

Jednotkou bol Švéd Rasmus Dahlin, ktorého si vybralo Buffalo Sabres, draftovou dvojkou bol ruský hokejista Andrej Svečnikov, ktorý bude obliekať dres Carolina Hurricanes a z tretieho miesta si Montreal Canadiens vybral Fína Jesperiho Kotkaniemiho.

V prvom kole draftu sa dokonca podarilo zabodovať dvom českým hokejistom. 18-ročného Filipa Zadinu si vybral Detroit Red Wings zo šiesteho miesta. Ďalší český hokejista Martin Kaut zaujal v drafte 16. miesto a stal sa voľbou pre Colorado Avalanche.

Fehérváry v najúspešnejšom tíme

Medzi silnou európskou konkurenciou sa podarilo uspieť aj piatim Slovákom. Najvyššie postaveným slovenským hokejistom bol Martin Fehérváry, ktorého si zo 46. miesta vybral tohtoročný šampión Washington Capitals.

Druhým najúspešnejším bol Martin Pospíšil, ktorý zaujal 105. miesto. Jeho a aj ďalšieho Slováka Miloša Romana si zo 122. miesta vybralo Calgary Flames v štvrtom kole draftu.

Uspieť sa podarilo aj brankárom Dávidovi Hrenákovi (144.), ktorého si vybral Los Angeles Kings a Romana Durného (147.) si zas zvolil Anaheim Ducks.

pepe, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Najpokojnejší chlap na svete s pištoľou pri hlave

Predstavte si, že pracujete v rýchlom občerstvení, keď tu zrazu sa pred vami objaví muž s …