Domov Šport F1: Double Red Bullu v Baku

F1: Double Red Bullu v Baku

0
0

Holanďan Max Verstappen triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Azerbajdžanu, ôsmych pretekoch motoristického seriálu MS F1. Double tímu Red Bull dokonal druhým miestom Mexičan Sergio Perez, tretí finišoval Brit George Russell na Mercedese. Neúspechom sa preteky skončili pre stajňu Ferrari, Carlos Sainz aj víťaz kvalifikácie Charles Leclerc vypadli po technických problémoch.

Víťaz kvalifikácie Leclerc prišiel o prvú priečku ešte pred úvodnou zákrutou, keďže vynikajúci štart mal Perez a dostal sa na čelo. Aj druhý Red Bull sa chcel dostať pred Leclerca, ale ten na dlhej rovinke viackrát úspešne čelil Verstappenovi so zapnutým systémom DRS.

V 9. kole zlyhali brzdy Sainzovi a preteky sa pre neho skončili. V 15. kole sa Verstappen bez problémov dostal pred Pereza na prvú pozíciu. Za nimi jazdil tretí Leclerc, štvrtý bol Russell.

Pohromu Ferrari dokonali problémy s motorom Leclerca, ktorý odstúpil v 20. kole. V 24. kole vypadol tretí monopost s motorom Ferrari – Alfa Romeo pilota Čou Kuan­‑jüma.

V 34. kole vypadol už štvrtý pohonný agregát Ferrari, tentoraz Haas jazdca Magnussena. Hamilton sa postupne posúval, až sa dostal za Russella na štvrté miesto.

Ten mal však vyše 20-sekundový náskok, s ktorým si bez problémov postrážil pozíciu. Red Bully si pripísali tretie double v sezóne.

„Boli to vydarené preteky. Mali sme skvelú rýchlosť, dostali sme sa dopredu a udržali sme sa tam. Mali sme aj trochu šťastie, keď nám vypadli konkurenti,“ uviedol víťaz Max Verstappen…