Domov Šport F1: Hamilton s Verstappenom sa v Monze odstavili

F1: Hamilton s Verstappenom sa v Monze odstavili

0
0

Austrálčan Daniel Ricciardo triumfoval na Veľkej cene Talianska, 14. pretekoch seriálu F1. Za ním prišiel do cieľa jeho tímový kolega Lando Norris.

Pôvodne 3. Sergio Perez z Red Bullu sa po 5-sekundovej penalizácii prepadol a na tretiu priečku sa tak posunul Fín Valtteri Bottas z Mercedesu. K najzaujímavejšej udalosti došlo v 26. kole, keď po vzájomnej kolízii vypadli najväčší konkurenti v boji o titul Holanďan Max Verstappen a Brit Lewis Hamilton.

Ricciardo útočil od začiatku

Kvalifikačný šprint pred pretekmi síce vyhral Valtteri Bottas, no pre výmenu pohonnej jednotky musel štartovať z posledného miesta. Z najvýhodnejšej pozície tak odštartoval pôvodne druhý Verstappen pred Ricciardom. Ten mal vynikajúci štart, prakticky okamžite sa dostal pred Verstappena, na ktorého ešte zaútočil aj Hamilton a došlo k ich prvej kolízii v pretekoch.

Tá druhá znamenala pre oboch stopku v pretekoch. Verstappenov monopost sa dostal na Hamiltonov a Brita od vážnych zranení zachránila tzv. svätožiara – systém halo. Pre oboch sa preteky skončili, následnú prítomnosť bezpečnostného vozidla využilo viacero pretekárov na návštevu boxov.

Na prvej priečke sa držal Ricciardo, za ním boli Norris a Perez, ktorý už vedel o 5-sekundovom treste. Ricciardo si prvú priečku nenechal vziať, v závere ešte získal bod navyše za najrýchlejšie kolo…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…