Domov Šport F1: Perez ovládol VC v Singapure

F1: Perez ovládol VC v Singapure

0
0

Mexický pretekár Sergio Perez vyhral nedeľnú VC Singapuru seriálu F1. Pilot Red Bullu sa najlepšie vyrovnal s premenlivými podmienkami a v skrátenej dĺžke pretekov triumfoval pred Charlesom Leclercom a Carlosom Sainzom na Ferrari. Holanďan Max Verstappen, ktorý mohol v Singapure obhájiť majstrovský titul, skončil siedmy. Jeho stíhaciu jazdu spomalila chyba po druhom výjazde bezpečnostného vozidla.

F1 sa vrátila na ázijský mestský okruh po troch rokoch a preteky poznačili daždivé podmienky, havárie a poruchy. Do cieľa prišlo len 14 pilotov.

Hneď na štarte sa dostal do vedenia Perez, keď potrestal pomalú reakciu Leclerca. V nasledujúcich kolách si udržiaval mierny náskok a preteky onedlho poznačila kolízia medzi Latifim a Kuan­‑jümom, ktorá spôsobila prvý výjazd bezpečnostného vozidla.

Po jeho odchode sa pokračovalo vo vlažnom tempe. Sériu zmätkov začala krátko pred polovicou pretekov porucha monopostu Alpine, Alonsov voz spôsobil virtuálny safety car.

V bariére následne skončil Albon na Williamse a porucha vyradila aj druhý Alpine, v ktorom sedel Ocon. Chyby neobišli ani Hamiltona, ktorý sa prepadol zo štvrtého na deviate miesto, a Verstappena.

Ten po druhom odchode bezpečnostného vozidla …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…