Domov Šport Famózna Kuzminová v „stíhačke“ druhá

Famózna Kuzminová v „stíhačke“ druhá

0
0

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová obsadila skvelú druhú priečku v stíhacích pretekoch 4. kola Svetového pohára biatlonistiek, ktorý sa konal v nemeckom Oberhofe.

Na prvom mieste v pretekoch na 10 km trati skončila Talianka Lisa Vittozziová, ktorá zvíťazila náskokom 14,5 sekundy pred Kuzminovou. Na treťom mieste sa umiestnila Anais Chevalierová z Francúzska so stratou 27,9 sekundy na Vittoziovú.

Zo šprintu si Kuzminová zo siedmeho miesta preniesla stratu do stíhačky rovných 30 sekúnd, Paulína Fialková vyštartovala z 21. priečky a Ivona Fialková z 23. Najvýhodnejšie postavenie mala práve Talianka Vittozziová, ktorá sa stala víťazkou šprintu.

Výsledky Kuzminovej na strelnici

Anastasia Kuzminová, ktorá opäť predviedla skvelý bežecký výkon sa dopustila štyroch chýb na strelnici, z toho tri boli na „ležke“ a jedna na „stojke“.

Pred štvrtou streľbou mali Bescondová a Wiererová kolíziu, čo využila Kuzminová a zaradila sa na druhé miesto. Vo finálnej „stojke“ už nezaváhala.

„Som rada, že som dnes na pódiu. Začiatok pretekov nebol pocitovo dobrý, lyže však fungovali na sto percent. S vetrom som musela zabojovať. Ovplyvnil viacero položiek, nielen mne.

Ja som rada, že som dokázala držať krok so súperkami. Cítim sa dobre a posnažím sa, aby táto forma vydržala. Vyzerá to tak, že bežecky mi to ide. Aj štyri chybičky nie sú v stíhačke zlé,“ poznamenala Kuzminová po skončení pretekov v rozhovore pre RTVS.