Domov Šport Favoritky sklamali, favoriti bez problémov

Favoritky sklamali, favoriti bez problémov

0
0

Zatiaľ, čo v mužskej časti pavúka na dvorcoch Rolanda Garrosa sa v prvom týždni nič zásadnejšie nestalo, v ženskej časti nebola o prekvapenie núdza. Do 2. týždňa nepostúpili hneď štyri hráčky z prvej päťky nasadených.

Hneď v prvom kole šokovala svojich fanúšikov niekdajšia jednotka svetového rebríčka Angelique Kerberová, ktorá ako nasadená 5-ka podľahla hladko v dvoch setoch 18-ročnej Ruske Potapovej.

V druhom kole sa s turnajom rozlúčila štvorka Kiki Bertensová, ktorá pre zdravotné problémy skrečovala duel so slovenskou tenistkou Kužmovou. Tretie kolo sa stalo konečnou pre prvé dve nasadené hráčky.

Češka Plíšková vôbec nezvládla duel s chorvátskou hráčkou Petrou Matičovou, s ktorou prehrala v dvoch setoch. Ešte väčším prekvapením však je vypadnutie svetovej jednotky Osakovej, ktorú parížsky grandslam zjavne nezachytil v dobrej forme.

Veď stopku jej mohla vystaviť už slovenská tenistka Schmiedlová v prvom kole, a v druhom sa potrápila aj s Ruskou Azarenkovou. To, čo sa nepodarilo im, dokonale zvládla česká tenistka Siniaková, ktorá ukončila trápenie svetovej jednotky vo dvoch setoch.

V treťom kole sa s turnajom rozlúčila aj ďalšia favoritka. Američanka Serena Williams sa musela skloniť pred svojou krajankou, 20-ročnou Keninovou.

Naopak mužskí favoriti svoje postavenie v prvých kolách potvrdzovali. Švajčiarska legenda Roger Federer a ani jednotka rebríčka ATP srbský tenista Novak Djokovič nestratili v prvých štyroch kolách ani set.

Najväčší favorit, antukový špecialista, Rafael Nadal prišiel o prvý set až v treťom kole, keď ho preveril Belgičan Goffin. Do štvrťfinále bez väčších problémov postúpil aj Dominic Thiem.

Aj ďalšia mladá nádej Alexander Zverev, aj keď s menšími problémami, sa predsa len dostal medzi osem najlepších.

sam, SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …