Domov Zahraničie FBI zverejnila dokumenty o prepojení člena Trumpovej prezidentskej kampane na Rusko

FBI zverejnila dokumenty o prepojení člena Trumpovej prezidentskej kampane na Rusko

0
0

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) uverejnil dokumenty, ktoré sa dotýkajú jedného z poradcov prezidenta Donalda Trumpa, ktorého obviňujú, že počas jeho kampane v roku 2016 využil podporu zo strany Ruska.

FBI minulú sobotu zverejnila až 412 strán dokumentov, ktoré boli v značnej miere redigované a týkali sa Cartera Pagea, bývalého poradcu Trumpovej prezidentskej kampane.

Ten mal byť podľa týchto zverejnených dokumentov jedným z prostredníkov zapojenia Ruska do prezidentskej kampane a snahy o ich ovplyvnenie.

FBI verí, že Page spolupracoval s ruskou vládou. Carter Page poprel, že je agentom ruskej vlády a zatiaľ ani nebol obvinený z akéhokoľvek zločinu.

Zaujímavé informácie z uverejnených dokumentov

Zverejnené dokumenty uvádzajú, že FBI je presvedčená, že Page sám alebo s ďalšími členmi kampane koordinoval kroky s ruskou vládou a niektorými dôstojníkmi ruských spravodajských služieb, so snahou o podporu Trumpovej kampane, prípadne aby vo svoj prospech neoprávnene a nelegálne ovplyvnili americké prezidentské voľby v roku 2016.

Prvé obvinenia

Vyšetrovanie zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016 už majú prvé výsledky. Len pred pár týždňami bolo 12 ruských spravodajských dôstojníkov obvinených s hackovania demokratických počítačov v roku 2016, ktoré následne pomohli v kampani Donaldovi Trumpovi.

Začiatkom tohto roka bolo 13 Rusov a 3 ruské spoločností obvinené zo sprisahania, keďže pravdepodobne zasahovali do amerických prezidentských volieb v roku 2016.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…