Domov Šport Federálne derby v prospech Čechov

Federálne derby v prospech Čechov

0
0

Slovenská seniorská hokejová reprezentácia si v rámci záverečnej prípravy na domáce majstrovstvá sveta zmerala sily s výberom Českej republiky. Z dvoch zápasov zaznamenala „repre“ dve prehry v pomere 1:3 a 0:2. O jediný presný zásah domácich sa v piatok postaral Richard Pánik.

V piatkovom stretnutí v Trenčíne sa Slováci predstavili na ľade aj s posilami z NHL. Elitné kvarteto na čele s Tomášom Tatarom však zrejme neprinieslo potrebný impulz, nakoľko hostia sa ujali vedenia už v prvej minúte.

Presnou dorážkou po strele Červeného sa vyznamenal Filip Chytil. Na ďalší gól museli diváci čakať do záveru tretiny, kedy prepasíroval puk do siete nikým nestrážený Pánik.

Nakloniť misky váh na svoju stranu sa hosťom podarilo v druhom dejstve. Druhý gól zaznamenal opäť z tesnej blízkosti Chytil. Šancu na vyrovnanie mal počas presilovky Rosandič, svoj pokus však nevtesnal medzi tri tyče.

Víťazstvo Čechov spečatil tvrdým projektilom Kubalík. V aréne v Nitre nastúpili do víkendového zápasu aktívnejšie hostia. Úvodné pokusy dokázal Čiliak pokryť, no na strelu Zaťoviča z tretej minúty bol už prikrátky.

Slováci sa v úvodnom dejstve tlačili do Bartošákovej svätyne, no šance Nagya či Bučeka česká defenzíva zmarila. Slabá efektivita v početných výhodách stála domácich akúkoľvek nádej na vyrovnanie.

Po góle Tomášeka z 18. minúty už diváci žiaden presný zásah nevideli. Česi si vedenie s prehľadom ustrážili a mohli sa tak radovať zo zaslúženého triumfu.

Mizerná produktivita

Nelichotivé skóre 1:5 z dvojzápasu nie je vizitkou, s akou chcú Slováci nastúpiť na domáci turnaj. Kapitán Andrej Sekera verí, že mužstvo dokáže v nasledujúcich dvoch týždňoch túto štatistiku zlepšiť.

„Bez gólu sa nedá zvíťaziť. Trápime sa v koncovke, ale na to je príprava určená,“ poznamenal, „do MS máme ešte dva týždne, musíme byť pokojní.

Takí musíme byť v príprave či na majstrovstvách, nemôžeme sa nerváčiť.“ Slovenská reprezentácia sa najbližšie predstaví 4. mája v Poprade proti Veľkej Británii a 7. mája v Michalovciach si zmeria sily s tímom Nórska.

Obmeny v kádri

V sobotňajšom dueli proti Britom bude na súpiske figurovať trojica hráčov zo zámoria. Káder posilnia obrancovia Erik Černák (Tampa Bay Lightning) s Martinom Marinčinom (Toronto Maple Leafs) a taktiež útočník Marko Daňo (Manitoba Moose).

Podľa slov generálneho manažéra Miroslava Šatana naopak tím opustí trio Štajnoch, Rosandič a Puliš. Šatan sa po zápase vyjadril aj k situácii okolo Libora Hudáčka, Tomáša Marcinka a Michala Krištofa. Ich angažovanie podľa vlastných slov zváži po skončení play‑off v Česku a Fínsku.