Domov Šport VIDEO: Federer a Nadal sa postarali o rekord a pomohli deťom

VIDEO: Federer a Nadal sa postarali o rekord a pomohli deťom

0
0

Viac ako 50 tisíc ľudí si pozrelo priamo na štadióne exhibičný zápas medzi tenisovými legendami Švajčiarom Rogerom Federerom a Španielom Rafaelom Nadalom. Zápas sa hral na futbalovom štadióne v juhoafrickom Kapskom meste a jeho cieľom bolo pomôcť africkým deťom za vzdelaním.

Futbalový Kape Town Stadium hostil exhibičné tenisové podujatie, v rámci ktorého sa predstavili dve obrovské hviezdy tohto športu.

Víťazstvo Federera

Hlavnému bodu programu, ktorým bol duel medzi Rafaelom Nadalom a Rogerom Federerom, predchádzala štvorhra, v ktorej spoločnosť spomenutým tenistom robili americký podnikateľ Bill Gates a juhoafrický komik, herec a producent Trevor Noah.

Po víťazstve Federera s Gatesom 6:3 sa už vyše 50 tisíc divákov mohlo tešiť na súboj velikánov. Dvojica tenisových veteránov potešila divákov tromi setmi.

Ten prvý ukoristil Švajčiar, keď Nadalovi zobral hneď jeho prvé podanie. Druhý set išiel na konto Španiela, no ten tretí opäť získal Federer a celý zápas vyhral 6-4, 3-6, 6-4.

3 milióny na pomoc deťom

Výsledok tohto stretnutia však vôbec nebol dôležitý. To najpodstatnejšie je, že vďaka zápasu legiend sa organizátorom podarilo vyzbierať viac ako 3 milióny amerických dolárov, ktoré poputujú do šiestich afrických krajín, kde majú pomôcť zaistiť deťom vzdelanie.

„Je to skvelé pre tenis aj charitu, čo sa udialo v Kapskom Meste. Je úžasné inšpirovať deti aj ďalších ľudí robiť dobro pre iných. Rafa je veľký človek, že sa zúčastnil a to isté platí o Billovi aj Trevorovi.

Bol to magický večer. Všetkým patrí veľké ďakujem,“ povedal dojatý Federer po zápase a doplnil: „Je pre mňa stále veľké potešenie stáť na kurte proti Rafovi, vždy sa snažíme vydať zo seba to najlepšie, lebo sme svetoznámi hráči.

Prvá tenisová skúsenosť v Kapskom Meste však pre mňa znamená ešte oveľa viac. Presahuje to tenis a verím, že sa sem ešte niekedy vrátim. A možno aj s Rafom.

Som hrdý na to, že až sem siahajú moje korene (Federerova matka pochádza z Kapského mesta, pozn. red). Ďakujem všetkým, ktorí sa prišli pozrieť. Som poctený.“

Roger Federer so svojou mamou Lynette.

Podobne vnímal skvelé tenisové divadlo aj Rafael Nadal: „Ani nemôžem opísať svoje pocity, toľko energie som cítil v tomto zápase.

Ľudia v hľadisku budú pre mňa zážitok na celý život. Už som hral v Južnej Afrike tenis ako chlapec, ale ako profesionál som si tu zahral po prvý raz. Musím vyzdvihnúť Rogera aj celú jeho rodinu, lebo organizácia tohto zápasu bola špičková.“

Historický rekord

Zápas v Kapskom meste nebol jedinečným len pre vysokú sumu, ktorú sa vďaka nemu podarilo vyzbierať na vzdelanie detí.

Stal sa rekordným aj v tenisovej histórii. Na tribúnach štadióna sa dovedna tiesnilo 51 954 ľudí. Na žiadnom inom tenisovom zápase v histórii nebolo viac.

sam, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…