Domov Šport Federer ovládol Bazilej po 10. krát

Federer ovládol Bazilej po 10. krát

0
0

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa minulý týždeň predstavil na svojom najobľúbenejšom turnaji. Vo svojom rodisku, švajčiarskom Bazileji, si pripísal celkovo už 10-ty titul, pričom na ceste za ním nestratil ani jediný set.

Je pravidlom, že pokiaľ je legendárny tenista Roger Federer zdravotne v poriadku, pred domácim publikom v Bazileji sa vždy rád predstaví. Tento rok mal ešte o motiváciu navyše.

Hral totiž už o svoj desiaty titul na tomto podujatí.Vyhrať akýkoľvek titul v kariére desaťkrát je veľká vec. A presne tak k tomuto turnaju aj hviezdny Švajčiar pristúpil.

Nikomu nedal šancu

V celom turnaji nestratil ani jeden jediný set, keď postupne porazil Gojowczyka (6:1, 6:2), Albota (6:0, 6:3), Wawrinku (nenastúpil na zápas), Tsitsipasa (6:4, 6:4) a vo finále nemal najmenší problém ani s prekvapivým druhým finalistom Austrálčanom De Minaurom (6:2, 6:2).

„Bolo to rýchle, ale krásne. Myslím si, že som hral dobre. Úvod bol náročný, v prvých piatich gemoch sme mali parádne výmeny. Neskôr som sa zlepšil v ofenzíve, robil som málo nevynútených chýb a pomohol som si aj podaním, keď to bolo potrebné.

Alex odohral skvelý turnaj, myslím si, že môže byť tiež spokojný. Pre mňa je to však skvelé, že som v rodnom meste vyhral po desiaty raz,“ povedal šťastný Federer, ktorý sa pri ďalšom významnom míľniku svojej kariéry neubránil slzám.

38-ročná hrajúca legenda svetového tenisu premenila 15-tu účasť na bazilejskom turnaji na 10-ty triumf. Celkovo to je pre Federera už 103 titul na okruhu ATP.

Aj Thiem triumfoval doma

Presne v rovnakom čase ako v Bazileji sa hral turnaj aj vo Viedne. Aj tu triumfoval domáci tenista. Rakúšan Dominic Thiem si splnil sen, keď dokázal zvíťaziť pre svojimi fanúšikmi.

Cestu za triumfom mal o čosi zložitejšiu, keď až do troch zápasov vstúpil horšie ako jeho súper a musel otáčať. Rovnako tak aj vo finále.

Hoci sa vedenia 1:0 na sety ujal Diego Schwartzman, zlepšeným výkonom si Dominic vybojoval prvý titul na domácom podujatí (3:6, 6:4, 6:3).

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…