Domov Šport Federer sa v roku 2020 na kurty nevráti

Federer sa v roku 2020 na kurty nevráti

0
0

Na návrat „života“ na tenisové kurty čakajú milióny fanúšikov po celom svete. K tomu by mohlo dôjsť v auguste, avšak fanúšikov zaskočila správa, ktorú im prednedávnom oznámil Roger Federer. Tento rok ho už v akcii neuvidia.

Po tom, čo boli v priebehu marca postupne pozastavené takmer všetky tenisové podujatia po celom svete, sa postupne dostávame do bodu, kedy sa niektorí tenisti začínajú stretávať aspoň na charitatívnych podujatiach, ktoré sú pochopiteľne sprevádzané prísnymi bezpečnostnými i hygienickými opatreniami.

Hoci je známe, že Roger Federer vždy rád pomôže dobrej veci, jeho meno sa zatiaľ medzi štartujúcimi na takýchto podujatiach neobjavilo.

A ani sa neobjaví. A nielen to, aj v prípade rozbehnutia súťažným podujatí, švajčiarsku tenisovú legendu na kurtoch neuvidíme.

Problematické koleno

Federer absolvoval ešte vo februári artroskopiu kolena, ktoré ho potrápilo na januárovom Australian Open. Plánoval, že by sa do súťažného kolotoča mohol vrátiť o štyri mesiace.

Z tohto pohľadu mu prestávka zavinená koronavírusom prišla vhod. Pred dvomi týždňami však prostredníctvom vyhlásenia na sociálnej sieti informoval aktuálne tretí hráč rebríčka ATP, že sa už v tomto roku na kurty nevráti.

„Pred pár týždňami počas rehabilitácie sa mi obnovili problémy. Mal som rýchly artroskopický zákrok v mojom pravom kolene. Teraz plánujem venovať dostatočný čas tomu, aby som sa pripravil na 100 percent.

Teším sa, ako na okruhu stretnem každého v úvode sezóny 2021,“ napísal Federer smutný odkaz pre svojich fanúšikov. 39-ročného Švajčiara tak pravdepodobne uvidíme najskôr na niektorom z januárových podujatí hraných v Austrálii.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…