Domov Šport Federer v Cincinnati ako ho nepoznáme, Kyrgios ako ho poznáme

Federer v Cincinnati ako ho nepoznáme, Kyrgios ako ho poznáme

0
0

Tenisový velikán Roger Federer sa po nešťastne prehratom finále vo Wimbledone po prvýkrát vrátil na tenisové dvorce na turnaji ATP v Cincinnati a veľká sláva to nebola. Okrem neho na seba upozornil opäť aj Austrálčan Nick Kyrgios.

Roger nemal svoj deň

Švajčiarsky tenista Roger Federer mal v Cincinnati ako tretí nasadený pomerne priaznivý pavúk, keď sa v šestnásťfinále proti nemu postavil držiteľ divokej karty Argentínčan Londero, ktorého porazila legenda hladko 6:3 a 6:4 a v osemfinále ruský kvalifikant Andrey Rublev.

Aj tento zápas mal byť pre Federera len rozohraním, no 21-ročný Rus dokonale zaskočil hviezdneho súpera. Svetovú trojku vyprevadil z kurtu už po 63 minútach po setoch 6:3 a 6:4.

Naposledy pred 16-timi rokmi vypadol Federer rýchlejšie. Ešte v roku 2003 ho v Sydney zdolal Franco Squillari za 54 minút. „Dosiahol som zatiaľ najväčšie víťazstvo v kariére. A najemotívnejšie,“ povedal šťastný Rublev po zápase.

Kyrgios sa vrátil k starému JA

Kyrgios sa opäť predviedol.

Na rovnakom turnaji na seba opäť upriamil pozornosť aj austrálsky tenisový „enfant terrible“ Nick Kyrgios.

Ten mal pravdepodobne potrebu po skvelom turnaji vo Washingtone, ktorý vyhral, pripomenúť aj svoju tienistú stránku a na kurte v zápase proti Rusovi Kačanovi predviedol svoje excentrické správanie, keď niekoľkokrát vynadal rozhodcovi a dolámal niekoľko rakiet.  Za svoje správanie si vyslúžil vyše 100- tisícovú pokutu.